Sekrety ekonomii czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa – Tim Harford

Sekrety ekonomii czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa 191x300 - Sekrety ekonomii czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa - Tim Harford1 milion sprzedanych egzemplarzy. Książka przełożona na 30 języków.
Kto tak naprawdę zarabia na kawie? Komu imigracja przynosi korzyść? Jak to się stało, że Chiny w ciągu zaledwie pięćdziesięciu lat z najbiedniejszego kraju na świecie wyrosły na światowego giganta?
Na powszechnie znane sytuacje i problemy można spojrzeć z zupełnie nieznanej, nowej perspektywy. Sekrety ekonomii przynoszą oryginalne wyjaśnienie podstawowych zasad współczesnej ekonomii – jak się okazuje przykłady drapaczy chmur w Szanghaju oraz kanałów w spokojnej i sennej Brugii mogą tu mieć bardzo duże znaczenie.

O autorze

Tim Harford (ur. 1973) – brytyjski dziennikarz, felietonista, autor książek i publikacji popularnonaukowych dotyczących ekonomii. Związany m.in. z BBC i „The Financial Times”. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie w Oxfordzie. Mieszka w Londynie. Jego książka „Sekrety ekonomii czyli ile kosztuje twoja kawa” odniosła międzynarodowy sukces – przełożono ją na 30 języków, a łączny nakład osiągnął ponad milion egzemplarzy.

Jedna odpowiedź do “Sekrety ekonomii czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa – Tim Harford”

  1. Świetnie, oryginalnie, prosto! Polecam każdemu nie tylko tym zainteresowanym ekonomią. Także młodzieży, bo naprawdę żeby przeczytać i zrozumieć tę książkę i ekonomię, nie trzeba mieć żadnej początkowej wiedzy!

Leave a Reply