You are currently viewing Sen o Jerozolimie Schmitt Eric-Emmanuel

Sen o Jerozolimie Schmitt Eric-Emmanuel

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Sen o Jerozolimie Schmitt Eric-Emmanuel

Sen o Jerozolimie Schmitt Eric-Emmanuel
Po co jechać do Jerozolimy?

Dopiero podróż daje odpowiedź.

By zderzyć własne wyobrażenia z surową materią historii i spalonej słońcem ziemi.

By zrozumieć, że za symboliką miejsc wyznaczających kamienie milowe Ewangelii kryje się prawda o wiele głębsza i cenniejsza niż suche fakty.

By zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i niekompletnością.

Wreszcie – by dotknąć Tajemnicy.

Ta książka to przepełniony refleksją zapis podróży do kolebki chrześcijaństwa: od Betlejem, przez Nazaret, Jezioro Tyberiadzkie i górę Tabor, aż do Jerozolimy – miasta, gdzie wszystko się zaczęło i nic się nie skończyło. To intymna opowieść znakomitego pisarza i filozofa o własnym duchowym przebudzeniu i nieoczywistej odpowiedzi na wyzwanie, jakie stawia nam wiara.

Fragment książki:
“Ludzkim powołaniem jest braterstwo dlatego, że jesteśmy dziećmi tego samego Boga. Wyzwanie, jakie Jerozolima wciąż stawia światu, polega właśnie na tym: obudzić w sercu każdego człowieka pragnienie, by dostrzegł w innych braci i siostry należących do jednej ludzkiej rodziny. Tylko ta świadomość pozwoli nam zbudować najlepszą przyszłość, odejść od śmiercionośnej broni i nienawiści. To ona umożliwi rozprzestrzenienie się po całym świecie słodkiej woni pokoju, który niestrudzenie daje nam Bóg.”

Z posłowia papieża Franciszka

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!