You are currently viewing Siła fleszy Arena Syl

Siła fleszy Arena Syl

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Siła fleszy Arena Syl

Siła fleszy Arena Syl

Jeśli fotografujesz na sprzęcie Canona, ta książka stanowi dla ciebie obowiązkową lekturę. Jeżeli używasz aparatu Nikona, Sony lub Pentaxa, także znajdziesz w niej wiele cennych wskazówek.
Neil van Niekerk, autor Lampy błyskowej w fotografii ślubnej

Syl wykonał naprawdę wspaniałą robotę, opisując prostym językiem kwestie, które nie były dotąd wyjaśnione.
Joe McNally, autor Z pamiętnika lampy błyskowej

Książka Siła fleszy to zaginiona instrukcja obsługi lamp błyskowych Speedlite. Jej autor – Syl Arena – zdradza wszystkie sekrety, które starali się ukryć przed tobą inżynierowie Canona. Po lekturze tego podręcznika nie tylko zrozumiesz, jak działa flesz w trybach: manualnym, E-TTL i błysku stroboskopowego oraz jak sterować nim bezprzewodowo, lecz także poznasz wypracowane przez lata techniki pracy autora, dzięki którym za pomocą światła błyskowego nadasz swoim zdjęciom olbrzymią siłę wyrazu. Z tego właśnie powodu książkę tę można, a nawet należy, polecić również wszystkim użytkownikom innych systemów fotograficznych. Jej lektura da ci nieporównywalnie więcej niż kilkukrotne przestudiowanie instrukcji obsługi dołączonej do twojego flesza. Jeśli bowiem ktokolwiek potrafi nauczyć efektywnej i twórczej pracy ze światłem błyskowym, to jest nim właśnie Syl Arena.
Przemysław Imieliński

Umiejętne korzystanie z lamp błyskowych to jedna z trudniejszych dziedzin, którą powinien opanować każdy świadomy fotograf. Z tej książki dowiesz się, jak mieszać światło zastane z błyskowym oraz jak korzystać z lampy błyskowej zamontowanej na aparacie i zdjętej z niego. Nauczysz się też od podstaw korzystania z popularnych lamp błyskowych Speedlite. Jestem przekonany, że informacje, które znajdziesz w Sile fleszy, uznasz za rzeczowe i inspirujące.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl

Niezwykle dogłębna, zilustrowana ponad 500 zdjęciami książka Siła fleszy zawiera informacje o:
* dostrzeganiu różnych cech i właściwości światła jako takiego, a także rozumieniu różnic między tym, co widzi aparat a tym, co widzimy my;
* wszystkich przyciskach i pokrętłach całej rodziny lamp Speedlite Canona;
* podstawach pracy z fleszem zamocowanym na aparacie… i konieczności umieszczenia go z dala od korpusu;
* pięknym równoważeniu błysku ze światłem zastanym;
* wszystkich urządzeniach niezbędnych do robienia wspaniałych zdjęć z wykorzystaniem lamp błyskowych;
* uzyskiwaniu zachwycających fotografii z jednym fleszem;
* używaniu trybu E-TTL w porównaniu z Manualnym;
* stosowaniu filtrów do równoważenia kolorów oraz tworzenia za ich pomocą spektakularnych efektów;
* poskramianiu słońca – lub bardzo jasnego światła – przy wykorzystaniu trybu hi-speed sync;
* …i wiele, wiele więcej

Czy robisz portrety, czy też dokumentujesz wydarzenia lub widowiska sportowe – Siła fleszy jest podstawowym źródłem, które dostarczy ci wiedzy o rzemiośle związanym z oświetlaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, jakie będziesz chciał wykonać.
Syl Arena studiował fotografię komercyjną w Brooks Institute oraz fotografię artystyczną na uniwersytecie w Arizonie. Przez wiele lat robił zdjęcia do gazet, czasopism i katalogów. Jest ogólnie znany ze swojej wszechstronnej wiedzy dotyczącej wykorzystania koloru w pracy fotografa oraz z umiejętności zamiany środka dnia w noc poprzez jednoczesne wyzwolenie kilkunastu lamp Speedlite.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!