Skrzydlate książki Sakowicz Anna Ewa Beniak-Haremska

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Skrzydlate książki 	 Sakowicz Anna Ewa Beniak-Haremska

Skrzydlate książki Sakowicz Anna Ewa Beniak-Haremska

Porywająca historia czwórki dzieci, które odkrywają alternatywny magiczny świat, pełen dziwnych istot, przerażających niebezpieczeństw i latających książek. Idealna propozycja dla fanów “Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa

Klara, Judyta, Dawid i Jasiek mieszkają w tej samej gdańskiej kamienicy. Lubią razem biegać po zaułkach miasta i spędzać czas nad Motławą. Pewnego dnia pod koniec lata w 1939 roku zauważają, że przez okno budynku przy ulicy Mariackiej wlatują i wylatują dziwne ptaki. Jeden z nich ma uszkodzone skrzydło. A może to nie ptak, tylko książka ze skrzydłami?

Dzieci szukają pomocy u introligatora Samuela. Poznają jego siedmioletnią wnuczkę Judytę, która niespodziewanie znika za tajemniczymi drzwiami w pracowni dziadka. Kiedy zaczarowany pokój wciąga także Jaśka, Klara z Dawidem próbują ich ratować i… cała czwórka trafia do krainy, o której słyszeli tylko pisarze i pisarki oraz obdarzeni specjalną mocą introligatorzy.

W Krainie Nienapisanych Książek przyjaciele poznają wiele niezwykłych istot, stoczą walkę z ziejącą ogniem bestią i przeżyją spotkanie ze stworami wprost z powieści grozy, ale przede wszystkim uratują kogoś bardzo ważnego dla losów tego magicznego miejsca. Tymczasem w Gdańsku trwa wojna. Czy ukryte w książkowym świecie dzieci będą w nim bezpieczne? Czy uda im się wrócić do domu?

Anna Sakowicz jest powieściopisarką i bajkopisarką. Napisała ponad dwadzieścia powieści dla dorosłych czytelników i trzy książki dla dzieci.

Za utwór „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” z ilustracjami Ewy Beniak-Haremskiej otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W 2020 roku Internationale Jugendbibliothek w Monachium wpisało tę książkę na listę Białych Kruków literatury dziecięcej, powieść nominowana była też do nagrody IBBY i została przetłumaczona na kilka języków.

Prywatnie autorka jest mamą, żoną i właścicielką dwóch niezwykłych kotów – Pepcia i Ośki. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr, książki i zwierzęta.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!