Słownik współczesny niemiecko-polski polsko-niemiecki

CENA KSIAZKI 300x150 - Słownik współczesny niemiecko-polski polsko-niemiecki

Słownik współczesny niemiecko-polski polsko-niemiecki

Niemiecko-polski, polsko-niemiecki słownik reprezentujący serię Nowych słowniki współczesnych PONS to doskonała propozycja dla uczniów, studentów i słuchaczy szkół językowych. Słownik ten powinien znaleźć się również na półkach w siedzibach firm utrzymujących kontakty z niemieckojęzycznymi partnerami – zawartą w nich wiedzę można wykorzystywać w codziennej korespondencji.

Słownik zawiera 70 000 haseł i zwrotów, czyli wystarczający zasób słownictwa, aby zaspokoić potrzeby językowe większości użytkowników na poziomie średnio zaawansowanym. Zawiera liczne dodatki, ułatwiające pracę z językiem – zarówno jego nauką jak i pracą z nim, np. przy tłumaczeniach.

W słowniku dla rozróżnienia częstotliwości używania poszczególnych słów w codziennym języku zastosowano wyróżnienie najpopularniejszych haseł. Dzięki temu początkujący użytkownicy słownika mogą skupić się na budowaniu znajomości podstawowego glosariusza, co ułatwia naukę języka.

Słownik zawiera transkrypcję fonetyczną haseł niemieckich, a także zwraca uwagę na słowa, często mylone przez polskich użytkowników języka niemieckiego, np. Der Kriminalist, czyli policjant z wydziału śledczego, prowadzący dochodzenie w sprawach przestępstw kryminalnych, a nie „kryminalista”.

Praktycznym dodatkiem są wzory listów – zarówno dotyczących korespondencji prywatnej, jak i biznesowej. Wzory zawierają popularne frazy używane w listach, pokazują poprawny układ korespondencji oraz poruszają uniwersalną tematykę – zgłaszanie rezerwacji w hotelu, podanie o pracę, CV w języku niemieckim.

Pozostałe dodatki

Objaśnienie fonetyki niemieckiej
Oznaczenia i skróty
Krótka gramatyka języka niemieckiego
Lista najważniejszych niemieckich czasowników nieregularnych
Liczebniki
Alfabet
Miary i wagi
Przydatne zwroty
Jak rozpocząć i zakończyć list
Mapa polityczna krajów niemieckojęzycznych
Do słownika dołączony jest kod dostępu do słownika PONS w wersji online – odpowiednika znanego i cenionego słownika internetowego, lecz pozbawionego reklam, co przekłada się na szybkość jego działania.

PONS to europejska marka funkcjonująca na polskim rynku od 20 lat. Pod tym znakiem wydano wysokiej jakości materiały do nauki języków obcych w charakterystycznych zielonych okładkach. Na sezon 2018 / 2019 leksykografowie stojący za sukcesami serii słownikowej PONS, świadomi konieczności odświeżenia bazy językowej, przygotowali nową ofertę słowników, by każdy użytkownik mógł wybrać pozycję odpowiednią dla siebie.

Najnowsza oferta słownikowa jest bardzo szeroka: od słowników w wersji mini i przydatnych w podróży wydań kieszonkowych, poprzez słowniki uniwersalne, tworzone dla uczniów wersje szkolne i współczesne, aż po słowniki duże, a nawet wielkie.

Ponadto PONS udostępnia darmowy słownik online pl.pons.com, który umożliwia tłumaczenia w 21 językach. Słownik ten jest na bieżąco aktualizowany przez leksykografów na całym świecie. Przy jego tworzeniu bierze się też pod uwagę sugestie użytkowników (ich propozycje tłumaczeń są weryfikowane przez specjalistów). Użytkownicy pomagają również aktualizować bazę językową najnowszych słowników PONS.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!