Śniadanie z kangurem. Australijskie przygody – Bill Bryson

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Śniadanie z kangurem. Australijskie przygody - Bill Bryson

niadanie z kangurem. Australijskie przygody 198x300 - Śniadanie z kangurem. Australijskie przygody - Bill BrysonWitaj daleka Australio!

Bill Bryson kontynuuje radosną podróż po świecie, jak zwykle pełną przezabawnych zwrotów akcji. Tym razem za zadanie stawia sobie oswoić i zawojować Australię. Jadowite stworzenia czy surowy klimat tego kontynentu to tylko kolejne atrakcje wyprawy.

Ta nieprzewidywalna i ekscytująca kraina szybko zdobywa jego serce. I trudno się dziwić! Ludzie są niesamowicie sympatyczni, radośni, ekstrawertyczni i niezawodnie pomocni. Miasta australijskie są bezpieczne, czyste i prawie zawsze zbudowane nad wodą. Społeczeństwo jest zamożne i dobrze zorganizowane. Jedzenie jest znakomite, piwo zimne, słońce zawsze świeci, na każdym rogu można dostać kawę… Czego jeszcze chcieć od życia?

Bill Bryson to pisarska ekstraklasa, podana z rozbrajającym humorem!

“To, co Bryson najbardziej kocha w Australii, czyli bezpośrednie spojrzenie na świat, jest w istocie również jego własnym spojrzeniem. Doskonale do siebie pasują.”

New York Times Book Review

“Bryson to doskonały towarzysz podróży, (…) jego zabawne anegdoty nie mają sobie równych.”

The Times

“Przyjeżdża na miejsce, znajduje hotel, melduje się, wędruje po okolicy, zwiedza muzea i zabytki, które spotyka na swojej drodze, wypija kilka piw, podsłuchuje parę rozmów i kładzie się spać. Rok później mieszkańcy trzech kontynentów trafiają do szpitala, bo tak bardzo śmieją się z relacji o jego przygodach, że dostają przepukliny.”

The Age, Melbourne

Bill Bryson urodził się w 1951 roku w Des Moines w stanie Iowa. W roku 1977 wraz z żoną i czworgiem dzieci przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Pisał artykuły dla „The Times” i „The Independent”. Wśród wydanych przez niego książek są takie bestsellery jak: Zapiski z wielkiego kraju, Zapiski z małej wyspy, Ani tu, ani tam, Krótka historia prawie wszystkiego, The Lost Continent, Mother Tongue, Made in America, A Walk in the Woods i African Diary (dochody ze sprzedaży tej książki idą na konto organizacji dobroczynnej CARE International). 13 grudnia 2006 roku autor został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za dorobek literacki.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. michał wolny

    Ten facet w każdej książce rozśmiesza mnie do łez! A na dodatek serwuje naprawdę dużą dawkę informacji, ale czyta się to tak szybko, tak lekko jest napisane! To czego dowiedziałem się o Australii nie dała mi ani szkoła, ani programy telewizyjne. A przy tym jak wspomniałem uśmiałem się i wiele anegdot powtarzam z dobrym skutkiem w różnych towarzystwach.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!