Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów – Tim Lihoreau

Spokojnie to tylko fobia 185x300 - Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów - Tim LihoreauOgarnia cię trwoga na myśl o muzyce country? Dopada cię paniczny strach, gdy masz zamówić potrawę z obcojęzycznego menu? Boisz się, że nie dość wyraźnie wyeksponowałaś stringi? Panikę wywołuje w tobie nietypowo otwierany karton mleka? Drżysz ze strachu, że w szpitalu odwiedzi cię polityk? 

Autor tej książki cierpi na fronsofobię (strach przed parzeniem herbaty podczas przyjęć rodzinnych), ceterinfanofobię (strach przed cudzymi dziećmi), obecnie jednak najbardziej dokucza mu calvofobia (obawa przed kompletnym wyłysieniem). Jego dzieło to summa wszystkich strachów współczesnego człowieka. Dwieście strachów, lęków, fobii i zupełnie małych fobijek, które mogą dopaść każdego z nas, w cenie jednej książki! Dodatkowym bonusem jest lakoniczny wstęp – mógłby być dłuższy, ale autor cierpi na nimitempofobię (strach przed powtarzaniem się). Sięgając po ten tom, nie musisz obawiać się jednego: na pewno jest się z czego pośmiać!

Jedna odpowiedź do “Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów – Tim Lihoreau”

 1. To jest niepokojąca lektura. Wszystko, co do tej pory wydawało Ci się błahostką, małymi epizodami w codziennym życiu, okazuje się jednostką chorobową. A co najgorsze dla świata, to takich jak Ty jest więcej. I każdy się czegoś boi, a ze strachu można zrobić różne rzeczy…
  Czytając tę książkę, czyli skatalogowane fobie, na które cierpią wszyscy, no, może nie na wszystkie naraz, ale na którą na pewno, napotkał mnie syndrom hipochondryka. O czym bym nie czytała, na to cierpię. Na przykład:
  – valefobia –lęk przed szpitalami,
  – ocuviafobia –lęk przed kontaltem wzrokowym z przechodniami,
  – magnufraterfobia – lęk przed reality TV,
  – malolidofobia – lęk, że śmierdzimy, ale nikt nam o tym nie powiedział,
  – exercitofobia – lęk przed gimnastyką
  – itd.
  Nie wspominam o bardziej poważnych lękach mnie trapiących, do których się nie przyznam. Chcesz żyć w nieświadomości? Nie chcesz znać prawdy o sobie i innych? Nie czytaj tej książki!

Leave a Reply