Sprzedawca broni 189x300 - Sprzedawca broni - Hugh LaurieThomas Lang, były żołnierz, obecnie ochroniarz do wynajęcia, dostaje nietypową propozycję – zlecenie zabójstwa. Odmawia. W dodatku usiłuje ostrzec potencjalną ofiarę i niestety przy okazji wplątuje się w aferę rządową na miarę przygód Jamesa Bonda. Tłum szpiegów, agentów i terrorystów. Mnóstwo najnowocześniejszej broni. Komizm językowy i sytuacyjny. Błyskotliwa krytyka społeczeństwa amerykańskiego, z jego bohaterami, dyplomatami i biurokratami. Prawdziwa mieszanka wybuchowa…
Sprzedawca broni zaraz po opublikowaniu wszedł na listy bestsellerów. Prawa do jego tłumaczenia zakupiły wydawnictwa m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Węgier, Portugalii i Szwecji.

Fantastyczny debiut  brytyjskiego aktora i komika. Ci, którzy lubią akcję i powieści szpiegowskie, dadzą się ponieść tej książce.
School Library Journal

Hugh Laurie idealnie dobrał składniki na świetny thriller. Stworzył powieść o międzynarodowej siatce przestępczej godną samego Forsytha.
Express

Przy tej książce będziesz śmiał się na cały głos.
Independent on sudany

Jest wielu powieściopisarzy – otrzymujących milionowe honoraria – którzy nigdy nie napisali tak sympatycznej i tak żywej książki jak ta.
Evening Standard

Genialna książka. Tak dobra, że cały czas odkładałem ją po to tylko, żeby móc dłużej czytać.
Sunday Telegrach

Jako pisarz Laurie jest bystry, uroczy, ciepły, cool. Potrafi ludzi jednocześnie straszyć i rozśmieszać.
The New York Times Book Review

Jeśli możesz pozwolić sobie tylko na jedną zabawną książkę, to musi nią być Sprzedawca broni. Bo jest zaskakująca, aktualna i niezwykle śmieszna.
Washington Post

One thought on “Sprzedawca broni – Hugh Laurie

  1. dzidek

    To, że aktor Hugh Laurie jest mega przystojny i intelignetny, to wiem, bo oglądam „Doktora House`a” i przeczytałem jego biografię. Ale że jest również uzdolniony literacko – no tego się mogłem domyślić. „Sprzedawca broni” to bardzo dobra książka sensacyjna a do tego naprawdę wybitnie dowcipna. Gdyby nie moja słaba pamięć, to rzucałbym tekstami z książki na prawo i lewo. Okazuje się więc, że i aktor, jak chce, to może oprócz występowania pisać książki i dobrze grać muzykę.

Leave a Reply