You are currently viewing Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia	Kelly Starrett Juliet Starret

Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia Kelly Starrett Juliet Starret

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia	Kelly Starrett Juliet Starret

Stworzony do ruchu Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia Kelly Starrett Juliet Starret

10 testów + 10 ćwiczeń = 10 sposobów na sprawniejsze ciało

Moje marzenie się spełniło – można skutecznie przeciwdziałać kontuzjom.
– Christopher McDougall, autor bestsellera Urodzeni biegacze

Twoje ciało jest stworzone do poruszania się i jeśli nie zaspokoisz tej potrzeby, prędzej czy później dopadną cię skutki uboczne uzależnienia od siedzącego trybu życia i zdobyczy technologii.

Po dziesięcioleciach pracy z zawodowymi sportowcami i olimpijczykami, pionierzy propagowania mobilności — Kelly i Juliet Starrettowie – zaczęli zastanawiać się nad fizyczną kondycją zwykłych ludzi. Co sprawia, że dana osoba jest wytrzymała? Jak można dbać o dobrą formę i sprawność mimo upływu lat?

Odpowiedź kryje się w przepisie: 10 testów + 10 ćwiczeń = 10 sposobów na sprawniejsze ciało.

W książce znajdziesz:

opisy prostych ćwiczeń rozwijających mobilność, które zwiększają zakres ruchów i zapobiegają urazom,
wskazówki dotyczące lepszego odżywiania się i snu,
metody oddychania, które ułatwiają swobodne poruszanie się oraz panowanie nad stresem i bólem,
pomysły na zmianę nawyków związanych z siedzącym trybem życia i porady pod hasłem „więcej ruchu!” na co dzień.
To pierwsza książka o sprawności napisana z myślą zarówno o tych, którzy ćwiczą, jak i o tych, którzy tego nie robią. Znajdziesz tu wiele mądrych wskazówek dla każdego, od zawodowych sportowców po osoby nienawidzące siłowni, a także dla wszystkich między tymi skrajnościami. Zapoznasz się z prostymi zasadami i ćwiczeniami, na które wystarczy przeznaczyć zaledwie 10 minut dziennie, by móc swobodniej się poruszać, być zdrowszym i szczęśliwszym. Stworzony do ruchu to twój plan gry na wiele następnych lat.

„Starrettowie uosabiają ideę Spartan. Uwielbiam ich za to, że tak bardzo troszczą się o mobilność. Jeśli ją zachowasz, będziesz w stanie zrobić wszystko. Stworzony do ruchu to znakomita książka”.
– Joe De Sena, założyciel i dyrektor generalny Spartan Race

„Ilekroć moje ciało pyta: »Coś ty mi zrobił?«, szukam odpowiedzi u Starrettów. Otworzyli mi oczy na proste i zdumiewająco skuteczne metody łagodzące ból pleców, nadwyrężonych ścięgien Achillesa czy naciągniętych mięśni nóg. Teraz spełnili moje marzenie – podali sposób na skuteczne przeciwdziałanie kontuzjom”.
– Christopher McDougall, autor bestsellera Urodzeni biegacze

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!