Świadek – Balla

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Świadek - Balla

wiadek - Świadek - BallaBalla stanowi zjawisko odrębne – nie reprezentuje jakiegoś pokolenia czy grupy literackiej. Jest szorstkim i niekiedy brutalnie prześmiewczym outsiderem: religijnym, filozoficznym, społecznym, patriotycznym… a nawet i stylistycznym. Jego muzyczno-ekspresjonistyczne, ale zarazem i matematycznie precyzyjne pisanie jest rozpoznawalne już po kilku zdaniach.

“Czytelnik BALLI wchodzi krok po kroku w ten dziwaczny, pokraczny świat, gdzie przyszłość miesza się z przeszłością i teraźniejszością, realizm z fantazją, żądze z marzeniami. W tej prozie znaczenia odrywają się od rzeczy i swobodnie wędrują po kolejnych zdaniach i tekstach. Wszystko jest tu nieoczywiste, wymieszane w wielkim mikserze i dlatego potrafi zarówno wciągnąć, jak i zirytować”.
  Paweł Bernacki

 “Książka Świadek to wybór dwudziestu pięciu opowiadań z dwóch zbiorów Obcy i De La Cruz, a przy okazji spektakularny popis literackich umiejętności pisarza. Oniryczny, groteskowy, zbudowany w tej samej mierze z subtelnych, jak i z intensywnych sensualnych doznań świat przesącza się tu przez gęstą siatkę słów. Rozkwitająca w tekście rzeczywistość, wytwór nieokiełznanej wyobraźni autora, to szalony wir zdarzeń i emocji, którym ulegają znane nam już niekiedy z kart innych dzieł postaci”.
  Agnieszka Jeżyk

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!