Świat do przeczytania 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony Ewa Jaskółowa Ewa Nowak Krzysztof

CENA KSIAZKI 300x150 - Świat do przeczytania 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony	Ewa Jaskółowa Ewa Nowak Krzysztof

Świat do przeczytania 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony Ewa Jaskółowa Ewa Nowak Krzysztof

Trzecia część podręcznika „Świat do przeczytania” to kolejna podróż w fascynujący świat literatury. W poprzednich częściach omówione zostały epoki od starożytności po dwudziestolecie międzywojenne. Tym razem uczniowie mają okazję zapoznać się za jego pośrednictwem z literaturą i kulturą współczesną.

Podręcznik „Świat do przeczytania” wyróżnia przede wszystkim interdyscyplinarny charakter. Został podzielony na kilka działów związanych z konkretnymi okresami w literaturze współczesnej. W każdym z nich znajdują się tematy zawierające fragmenty lektur i ćwiczenia bezpośrednio z nimi związane. Jako dodatkowe konteksty wprowadzone zostały liczne teksty okoliczne takie jak reprodukcje rzeźb, obrazów czy plakatów. Zachęcają one ucznia do poszerzenia jego wiedzy na temat omawianego problemu lub zjawiska oraz do spojrzenia na nie z perspektywy innych sztuk.

Do podręcznika zostały również wprowadzone teksty o charakterze recenzenckim lub naukowym. Uczeń podczas pracy z podręcznikiem ma okazję zapoznać się artykułami lub esejami teoretycznoliterackimi, krytycznym lub biograficznymi. Takie rozwiązanie wprowadza młodego człowieka w naukowe spojrzenie na literaturę i zachęca do znalezienia własnej perspektywy patrzenia na nią. Podręcznik sprawdzi się zatem zarówno na lekcjach języka polskiego na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!