Szczęśliwy jak łosoś O Norwegii i Norwegach Anna Kurek

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Szczęśliwy jak łosoś O Norwegii i Norwegach  Anna Kurek

Szczęśliwy jak łosoś O Norwegii i Norwegach Anna Kurek
Zapraszam do lektury książki „Szczęśliwy jak łosoś O Norwegii i Norwegach” autorstwa Anny Kurek, która przeniesie Cię w magiczny świat Północy. Już na samym początku tego niesamowitego dzieła poczujesz magnetyzm Norwegii, która bawi, zachwyca i przyciąga każdego czytelnika.
Powiedział Jarosław Kuźniar, CEO goforworld.com: „Każdy rozdział tej książki to prawdziwa przygoda!”. Ta opinia doskonale oddaje to, co można znaleźć w każdej kolejnej stronie tego fascynującego utworu.
Czy wiedziałeś, że Norwegowie są uważani za najszczęśliwszy naród na świecie? Podążając za autorką odkryjesz, czym to jest spowodowane. Otóż Norwegowie mają swój unikalny sposób na życie, który jest odzwierciedlony w popularnym powiedzeniu „a vare en glad laks”, czyli być zadowolonym łososiem. Nikt nie wie, jak to jest być łososiem, ale wszyscy wiemy, że typowy Norweg jest zadowolony z życia.
Dodatkowo, Anna Kurek ukazuje nam, co tak naprawdę oznacza bycie „typisk norsk”. Określenie to stało się niemalże marką, z której Norwegowie są niezmiernie dumni. Dowiemy się, że być „typisk norsk” to przede wszystkim inwestowanie ogromnych sum z podatków w badania. To właśnie dzięki temu Norwegowie rozwijają się i osiągają światowe sukcesy.
W trakcie lektury tej książki odkryjesz, co jeszcze jest typowo norweskie. Dowiesz się między innymi o prezentach w postaci szpatułki do sera, która nota bene jest norweskim wynalazkiem, oraz o lęku przed porównywaniem się z Duńczykami lub – co gorsza! – ze Szwedami. Poznasz również tajemnice skandynawskiej gościnności i serdeczności, która może być momentami zagadką, gdy przypadkiem spotkasz znajomego, który nawet nie zapyta Cię „co słychać?”. Nie zabraknie również opisu stereotypowych Norwegów, takich jak Ola i Kari, którzy aż do bólu zachowują się w sposób typisk norsk.
Przygotuj się na emocjonujące podróż do kraju, który fascynuje cały świat. Książka „Szczęśliwy jak łosoś O Norwegii i Norwegach” zapewni Ci niezapomniane chwile i pozwoli spojrzeć na Norwegię z zupełnie nowej perspektywy. Czy jesteś gotowy na to niezwykłe doświadczenie literackie?

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!