Szukam dojrzałej wiary 2 Podręcznik dla 2 klasy szkoły ponadpodstawowej Radosław Mazur Marcin Wojtasik

CENA KSIAZKI 300x150 - Szukam dojrzałej wiary 2 Podręcznik dla 2 klasy szkoły ponadpodstawowej	Radosław Mazur Marcin Wojtasik

Szukam dojrzałej wiary 2 Podręcznik dla 2 klasy szkoły ponadpodstawowej Radosław Mazur Marcin Wojtasik

Podręcznik „Szuka dojrzałej wiary 2” dla 2 klasy szkoły ponadpodstawowej jest zbiorem starannie dobranych katechez będących dla ucznia zbiorem wskazówek uzupełniających lekcje religii. Autorzy z niezwykłym wyczuciem przeprowadzają ucznia przez meandry wiedzy, pomagając odkryć tajemnice wiary i umiejętnie kształtować swoją chrześcijańską postawę.

Zaletą podręcznika „Szuka dojrzałej wiary 2” jest przejrzysty układ rozdziałów, który pozwala uczniowi na łatwe zorientowanie się w strukturze poszczególnych katechez. Treści pisane przystępnym językiem dopasowanym do potrzeb młodzieży skutecznie zachęcą ucznia do czytania. Cennym urozmaiceniem są biogramy osób będących świadkami wiary, także tych współczesnych, co niesie za sobą autentyczną inspirację i zachętę do życia w świętości.

Nowoczesną odsłoną wydawnictwa są kody QR. Prowadzą one do zbioru ciekawostek związanych z tematem katechezy, cytatów z Pisma Świętego, a nawet żartobliwych memów. Takie połączenie treści edukacyjnych z humorem świetnie sprawdza się w przyswajaniu wiedzy przez uczniów. Na uwagę zasługuje również niebanalna szata graficzna.

Podręcznik napisany przez Radosława Mazura i Marcina Wojtasika niewątpliwie przypadnie do gustu młodzieży ponadgimnazjalnej. Podane treści są zgodne z oficjalnym nauczaniem Kościoła katolickiego i świetnie spełniają funkcję motywacyjną w szkolnym nauczaniu religii.

Jest to kontynuacja podręcznika „Szuka dojrzałej wiary 1” dla uczniów pierwszej klasy liceum i technikum.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!