Tajemnica urodzin – Martin Widmark Helena Willis

Tajemnica urodzin - Tajemnica urodzin - Martin Widmark Helena WillisW książce „Tajemnica urodzin” Lasse i Maja rozwikłać będą musieli kolejną kryminalną zagadkę. Muhammed Karat hucznie świętuje swoje pięćdziesiąte urodziny. Jednym z ważnych punktów programu jest konkurs na najlepszy tort. O zwycięstwo rywalizuje troje cukierników. Niespodziewanie gaśnie światło, a chwilę później okazuje się, że z szyi Barbary Palm zniknął drogocenny diament… Czy Lasse i Maja odnajdą złodzieja? 

Kolejne tomy serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci. Przygody pary małych detektywów cieszą się ogromną popularnością także poza granicami Szwecji, m. in. w Polsce. Akcja książeczek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą niewielkie biuro detektywistyczne. 

Do marca 2014 roku w Polsce ukazało się 20 tomów bestsellerowej serii: „Tajemnica diamentów”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica cyrku”, „Tajemnica kawiarni”, „Tajemnica mumii”, „Tajemnica kina”, „Tajemnica pociągu”, „Tajemnica gazety”, „Tajemnica szkoły”, „Tajemnica złota”, „Tajemnica zwierząt” , „Tajemnica meczu”, „Tajemnica szafranu” , „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica miłości”, „Tajemnica kempingu”, „Tajemnica galopu”, „Tajemnica szpitala””, „Tajemnica pływalni”” i „Tajemnica urodzin””. 

Książki Martina Widmarka i Heleny Willis świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, wiele charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy nie mogą oderwać się od lektury. Polecamy również „Brązową księgę”, „Srebrną księgę” oraz „Złotą księgę”, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem Lassego i Mai. Z kolei w „Pamiętniku detektywa” zbierać można rysopisy i odciski palców koleżanek i kolegów.

Jedna odpowiedź do “Tajemnica urodzin – Martin Widmark Helena Willis”

Leave a Reply