You are currently viewing Tancerka z Moulin Rouge Steinlechner Tanja

Tancerka z Moulin Rouge Steinlechner Tanja

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Tancerka z Moulin Rouge Steinlechner Tanja

Tancerka z Moulin Rouge Steinlechner Tanja
Paryż, rok 1882. Szesnastoletnia Louise Weber po śmierci ojca wychowywana jest samotnie przez matkę. Obie pracują jako praczki i żyją w biedzie. Dziewczyna marzy o innym losie: chce czerpać z życia pełnymi garściami, być podziwiana i wolna.

Pasją Louise jest taniec. Dziewczyna potajemnie wymyka się do barów i kawiarni i przy wsparciu takich artystów jak Renoir i Toulouse-Lautrec zostaje gwiazdą kankana. Tak rodzi się legendarna Goulue – królowa Montmartre’u o nieposkromionym apetycie na nowe doświadczenia. Odrzuca mieszczańską moralność i ograniczenia, a jej bezkompromisowość i namiętność zaprowadzają ją na szczyt – to ona zostaje główną tancerką w nowo otwartym kabarecie Moulin Rouge i rozpala zmysły jego gości.

Mimo ogromnego sukcesu Louise dręczy strach przed ponownym popadnięciem w nędzę i zależność od innych. Dlatego w imię wolności ryzykuje wszystko: pieniądze, szczęście i miłość swojego życia…

„Ekscytujące spojrzenie na Paryż przełomu wieków między biedą a oślepiającymi światłami sceny!”

Bettina Armandola, Book Reviews

Tanja Steinlechner – urodziła się w Heilbronn w 1974 roku, uczęszczała do szkoły teatralnej E-Werk we Fryburgu. Studiowała kreatywne pisanie na uniwersytecie w Hildesheim pod kierunkiem dr. Hannsa-Josefa Ortheila, a następnie pracowała jako redaktorka i agentka literacka.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!