Trębacz z Tembisy – Wojciech Jagielski

Trębacz z Tembisy 199x300 - Trębacz z Tembisy - Wojciech JagielskiZ jednej strony książka jest opowieścią o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.

Maake to zwyczajny Afrykańczyk. Żyje nie polityką, ale piłką nożną. Politycznych burzy, strajków, zamieszek, debat i wstrząsających państwem rewolucji prawie nie zauważa – w każdym razie niewiele z nich rozumie. W jaki sposób jego los splata się z losem Mandeli?

Dziennikarstwo to także pasja. Za opisywanie historii autor, jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich reporterów, również płaci wysoką cenę. A z nim jego bliscy. W dalszym ciągu uważa jednak, że warto iść za głosem wolnego człowieka, za głosem Mandeli.

 

Jedna odpowiedź do “Trębacz z Tembisy – Wojciech Jagielski”

  1. Ta książka to nie jest ani biografia Mandeli, ani wynalazcy wuwuzeli, ani samego Jagielskiego. Ale jednak trochę jest. To nie jest książka filozoficzna, ale jednak trochę jest. To nie jest poradnik dla dziennikarzy – korespondentów, ale jednak trochę jest. Czym by nie była i czym by była, jest świetna!

Leave a Reply