Trening z pulsometrem – Joe Friel

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Trening z pulsometrem - Joe Friel

Trening z pulsometrem 211x300 - Trening z pulsometrem - Joe FrielTysiące amatorów sportu używa monitorów pracy serca. Jednak wiedza dotycząca ćwiczeń z takim urządzeniem jest rozproszona. „Trening z pulsometrem” to pierwsza tak kompleksowa publikacja w języku polskim na ten temat.

Joe Friel obala wiele mitów. Udowadnia, że wyznaczanie stref treningowych na podstawie tętna maksymalnego jest błędem! Wskazuje różnice w użyciu pulsometrów między takimi dyscyplinami sportu jak bieganie, kolarstwo, pływanie czy narciarstwo biegowe. Tłumaczy, jak niwelować niedokładności pomiarów, wynikające z wpływu rozmaitych czynników (temperatury powietrza, odwodnienia czy zmęczenia).

Dzięki tej książce możesz zbudować program treningowy dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb i oparty na wykorzystaniu pulsometru. Joe Friel prowadzi czytelnika za rękę, dając narzędzia do zaprogramowania poprawy kondycji i osiągania coraz lepszych rezultatów w danym sporcie wytrzymałościowym.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Masa

  Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pulsometra. Jako, że za sobą mam dopiero 4 trekingi myślę, że książka może być przydatna początkującym osobom takim jak ja. Niewątpliwie zaletą treningu z pulsometrem jest stałe monitorowanie pracy serca, dzięki czemu możemy ćwiczyć w odpowiedniej strefie i tym samym skutecznie zwiększać swoją formę.

 2. Paula

  Bardzo rzeczowe informacje o pracy z pulsometrem. W internecie raczej za dużo nie mogłam znaleźć..

 3. Sportowiec

  Gorzej, jak po przygodzie z takim pulsometrem okaże się, że nasza kondycja nie jest tak dobra, jak myśleliśmy i biegamy na granicy zawału…

 4. Bartek

  Dokładnie, polecam tę książkę. Siostra kupiła mi ją na urodziny, gdy dowiedziała się, że zaczęłam biegać. Na początku nie chciałam jej przyjąć, no bo po co mi taka książka. Jednak gdy zaczęłąm ją przeglądać i robić rozeznanie w temacie to serio okazała się przydatna. Mogę monitorować pracę serca i wiem czym się kierować przy treningach.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!