333 sceny z życia radiowej Trójki.

Jej pierwszy krzyk w prima aprilis roku 1962 słyszy cała Polska. Już w wieku przedszkolnym niepokornym charakterem zjednuje sobie tysiące przyjaciół. Egzamin dojrzałości zdaje ze świetnymi wynikami wiosną 1981 roku, ale prawdziwy test czeka ją dopiero kilka miesięcy później. Bój o niezależność i rzetelność toczy także po przełomie roku 1989.

Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników oraz kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski stworzył niezwykły portret rodzinny. Biografia Trójki to nie tylko historia radiostacji. To także opowieść o znanych i kochanych dziennikarzach, którzy każdego dnia udowadniają milionom wielbicieli Trójki, że w zmieniającym się świecie jej jednej mogą być pewni.

Jak cenzura wpuściła na antenę Orwella i Jezusa? Czy Beethoven i Bach próbowali obalić system? Dlaczego III Programu Polskiego Radia namiętnie słuchał nawet towarzysz Gomułka? Kto odpowiadał za największą kompromitację w historii polskiego futbolu?

O blaskach i cieniach pracy w kultowej radiostacji przy ulicy Myśliwieckiej opowiadają twórcy Trójki:Wojciech MannMarek Niedźwiecki, Jacek Fedorowicz, Magda Jethon, Artur Andrus, i inni dziennikarze, dzieląc się z czytelnikiem nie tylko błyskotliwymi anegdotami i zabawnymi historiami o popularnych programach, ale także swoimi wpadkami na antenie.

Trójka z dżemem. Palce lizać! to książka przygotowana specjalnie z okazji 50. urodzin III Programu Polskiego Radia. Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników stacji i kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski zabiera czytelnika w sentymentalną podróż na drugą stronę radioodbiornika. Pasjonująca lektura nie tylko dla wiernych słuchaczy Programu III, ale i dla tych, którzy historię Trójki dopiero chcieliby poznać!

Trójka z dżemem to przysmak znany nawet w Mandżurii!

One thought on “Trójka z dżemem. Palce lizać! Biografia pewnego radia – Marcin Gutowski

  1. fan trójki

    Najważniejsza polska radiostacja ma ostatnio szczęście do książek o niej lub książek osób w niej pracujących. A ta biografia radia to książka do kupienia oczywiście przede wszystkim przez fanów Trójki, ale nie tylko. Poznajemy ludzi, którzy ją tworzyli i współtworzyli a tym samym ją samą – Naszą Trójkę!

Leave a Reply