Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole – Ross W. Greene

Trudne emocje u dzieci - Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole - Ross W. GreeneBestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!

Twoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy – naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.

Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i 

potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.

Dlaczego książka trafia w SAMO SEDNO?
* zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami
* kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach
* pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce
* uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać

Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wpierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze.
dr Thomas H. Ollendick profesor Wydziału Psychologii Klinicznej Wirginia Tech

O autorze:
Dr Ross W. Greene – pracuje na Wydziale Psychologii Virginia Tech, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School. Współpracuje z wieloma rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich, prowadzi wykłady na całym świecie.

 

Leave a Reply