You are currently viewing Turyn oczami kibica oraz w obiektywie One+Nine Images

Turyn oczami kibica oraz w obiektywie One+Nine Images

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Turyn oczami kibica oraz w obiektywie One+Nine Images

Turyn oczami kibica oraz w obiektywie One+Nine Images

– wyjątkowy, naszpikowany historią, barwnymi anegdotami i intrygującymi faktami przewodnik po Turynie;
– to nie jest zwykły informator turystyczny, tylko przewodnik autorstwa człowieka, który stolicę Piemontu zna jak własną kieszeń;
– ten przewodnik to nie lada gratka dla kibiców Juve i Torino, a także praktyczny poradnik poruszania się po Turynie dla ludzi, który jeszcze nie byli w północno-zachodnich Włoszech.

Dla kibica drużyny piłkarskiej nie ma chyba nic lepszego niż znaleźć się na jej stadionie i podziwiać idoli w akcji. Co jednak robić, jeśli ma się trochę więcej czasu niż tylko dwie godziny pełne futbolowych emocji?

Przewodnik, który trzymasz w ręku, zabierze Cię w niezwykłą podróż po urokach stolicy Piemontu. To książka pisana z biało-czarną pasją kibica Juventusu, dla którego to miasto jest drugim domem. Znajdziesz w niej informacje o miejscach bardziej lub mniej oczywistych, a także garść ciekawostek i faktów, które sprawią, że zakochasz się w tym mieście niezależnie od tego, czy kibicujesz Juventusowi, czy po prostu chcesz wybrać się na wycieczkę do mniej turystycznego miejsca niż sztampowe kierunki, wybierane przez podróżujących do Włoch. Starannie dobrane informacje pomogą Ci znaleźć muzea, nocleg, restaurację czy kawiarnię, gdzie spędzisz wyjątkowe chwile.

Jak dostać się do Turynu? Jak się po nim poruszać i jaki środek komunikacji wybrać? Jak zdobyć bilet i wybrać się na mecz? Co oprócz Allianz Stadium warto zwiedzić? Skąd pochodzi nazwa miasta i jaka jest jego historia? Czym są wrota diabła? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania, to ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie.

Tradycyjne przewodniki po Włoszech zawierają przeważnie podstawowe informacje dotyczące atrakcji na Półwyspie Apenińskim. Często opisują historię poszczególnych regionów i podkreślają, że Matka Natura obdarzyła Włochy wszystkim, co niezbędne, by ten kraj z południa Europy stał się jednym z najważniejszych kierunków turystycznych na świecie. To wszystko prawda. Italia zachwyca jeziorami, górami, alpejskimi lodowcami, piaszczystymi plażami i kosmopolitycznymi miastami. Jednym z nich jest Turyn, o którym w standardowych informatorach możemy przeczytać jedynie wzmianki.

Niewątpliwie jednak stolica Piemontu zasługuje na więcej uwagi. Z tego założenia wyszedł Filip Kotowicz, który bazując na wieloletnim doświadczeniu i pasji, stworzył niesztampowy przewodnik pt. Turyn oczami kibica.

Wydaje się, że to głównie źródło informacji dla fanów, którzy mają w sercach biało-czarne barwy, ale jest zupełnie inaczej. To przede wszystkim przewodnik udowadniający, że warto wybrać Turyn jako nieoczywisty kierunek na włoskie wakacje.

Kto z woli księcia Karola Emanuela I wybudował Via Roma? Gdzie znajduje się zielone serce Turynu? Który hotel w stolicy Piemontu warto wybrać i dlaczego? W jakich okolicznościach powstała słynna Mole Antonelliana i kiedy wydrukowano pierwszy znaczek pocztowy w Turynie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dziele autorstwa człowieka zakochanego w tym mieście. Filip Kotowicz w swoim przewodniku podkreśla, że za każdym razem, kiedy wraca do Turynu, w jakiś magiczny sposób odkrywa w nim coś nowego. Według niego Turyn wcale nie jest przemysłowym i mało ciekawym miastem, lecz miejscem godnym odwiedzenia, oferującym spektakularne widoki na Alpy z Monte dei Cappuccini, calcio na najwyższym poziomie i nowe doznania kulinarne.

Turyn to dobre miejsce na spędzenie urlopu poza utartymi szlakami, o czym przekonacie się, czytając wyjątkowy przewodnik po mieście położonym nad rzeką Pad.

Turyn – niepozorne miasto, które za fabrykami i biurowcami kryje w sobie wiele magicznych miejsc, nie tylko dla kibiców Juventusu. Dzięki temu przewodnikowi poznacie zarówno sam Turyn, jak i wiele ciekawostek, przedstawionych w bardzo lekki i przyjemny sposób, a do tego zilustrowanych wspaniałymi fotografiami. Po lekturze tej książki spojrzycie na stolicę Piemontu w zupełnie inny sposób.
Piotr Dumanowski, Eleven Sports

Kolebka zjednoczonych Włoch. Stolica motoryzacji. Miasto futbolu, kultury, a nawet… magii. Autor zna Turyn jak własną kieszeń, więc nawet jeżeli już tam byliście, zdziwicie się, ile niesamowitych miejsc i historii przeoczyliście. A jeśli dopiero planujecie podróż, właśnie otrzymujecie GPS, prywatny przewodnik turystyczny i album w jednym. Po tej lekturze na samej wizycie na stadionie się nie skończy, jestem tego pewien!
Dominik Guziak, Eleven Sports

Pamiętam swoją pierwszą wizytę w Turynie. Błyskawicznie zakochałem się w tym mieście, i to nie tylko ze względu na stadion Juventusu. Gdybym chciał opowiedzieć komuś o najciekawszych miejscach, które bezdyskusyjnie warto zobaczyć na żywo, mógłbym z powodzeniem wręczyć mu ten przewodnik. Kapitalna robota – Turyn prześwietlony wzdłuż i wszerz. Lektura, której nie można przegapić.
Marcin Nowomiejski, Amici Sportivi

Położona u podnóża Alp stolica Piemontu kryje w sobie wiele tajemnic i ma niepowtarzalny klimat. Czy można ją zwiedzać całkowicie bez planu? Można, ale po co? Zwłaszcza że dostępny jest przewodnik Filipa, do którego odsyłam wszystkich pytających o to urokliwe miasto, współdzielone przez piłkarskich fanów Torino i Juve. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kibicowskiej pasji świetnie pomaga zaplanować pobyt, nie tylko związany z meczem i niekoniecznie w oczywisty sposób.
Łukasz Hysa, Amici Sportivi

Biogram Filip Kotowicz:
Pochodzę z Bydgoszczy, miasta, w którym piłkarską karierę zaczynał Zbigniew Boniek. Calcio, Juventus i Włochy to całe moje życie. Widzę świat w trzech kolorach odzwierciedlających barwy koszulek Juventusu i reprezentacji Włoch: czarnym, białym i niebieskim. Nic, co włoskie, nie jest mi obce. Od 1993 roku kibicuję Juve, ale dzięki projektowi i społeczności Amici Sportivi jeszcze bardziej pokochałem całe calcio. Ten przewodnik powstał jako zwieńczenie kilkuletnich podróży do Turynu i ma na celu ułatwić innym organizację wyjazdu do stolicy Piemontu i wycieczki na Allianz Stadium.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!