You are currently viewing Ty, Twoje dziecko i szkoła  Ken Robinson

Ty, Twoje dziecko i szkoła Ken Robinson

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ty, Twoje dziecko i szkoła  Ken Robinson

Ty, Twoje dziecko i szkoła Ken Robinson

Na co powinniśmy zwracać uwagę w edukacji naszych dzieci?
Skąd możemy wiedzieć, czy szkoła, do której chodzą, jest dla nich odpowiednia i co możemy zrobić, jeśli tak nie jest?
Szkoły publiczne, demokratyczne, Montessori, edukacja domowa, unschooling – jakie mamy opcje i która z nich będzie najlepszym wyborem dla naszej rodziny?
Jak wspierać dzieci w nauce w szkole lub poza nią, jeśli zdecydujemy się na edukację pozaszkolną?
Jak rozpoznać talenty i mocne strony naszych dzieci, by dobrać dla nich najlepszą formę kształcenia?
Ken Robinson, jako jeden z najbardziej wpływowych pedagogów ostatnich kilkunastu lat, w książce Ty, Twoje dziecko i szkoła pomaga rodzicom wybrać najlepszą formę kształcenia dla ich dzieci, prezentuje praktyczne porady i wskazówki dotyczące tego, jak wspierać je w nauce i pokazuje, co możemy zrobić już dziś, by zapewnić im taką edukację, jakiej potrzebują.

Rodzice na całym świecie martwią się o edukację swoich dzieci, szczególnie dziś, kiedy stała się ona polem politycznych sporów i kontrowersji. Ken Robinson, jako jeden z najbardziej wpływowych pedagogów na świecie, przeprowadził setki rozmów z rodzicami o dylematach, z jakimi się mierzą.
Na co powinniśmy zwracać uwagę w edukacji naszych dzieci? Skąd mamy wiedzieć, czy szkoła, do której chodzą, jest dla nich odpowiednia? Co możemy zrobić, jeśli tak nie jest?
W tej książce Ken Robinson przedstawia jasne zasady i praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak wspierać nasze dzieci w nauce w szkole lub poza nią, jeśli zdecydujemy się na edukację domową lub unschooling.
Książka Ty, Twoje dziecko i szkoła rozprawia się z wieloma mitami, a także przedstawia kluczowe opcje kształcenia i omawia kontrowersje dotyczące publicznych systemów edukacji. To niezwykle pomocna pozycja dla rodziców, którzy chcą zrozumieć, jakiej edukacji potrzebują ich dzieci oraz co zrobić, by im ją zapewnić.

W tej książce powiem Ci, na czym polega dobra edukacja i co możesz zrobić jako rodzic, żeby zapewnić ją swoim dzieciom.

Rodzicielstwo to  zadanie na  całe życie, czasami może oznaczać ciężką pracę, a  niektóre momenty są naprawdę straszne. Potraktujcie tę książkę jako chwilę wytchnienia od  tej presji. Chciałbym zaproponować kilka zasad dobrego rodzicielstwa, które mają związek z  edukacją, w  dużej mierze potwierdzonych przez badania naukowe i  doświadczenie. Przedstawiając je, zapewniam, że stoję z  Tobą ramię w  ramię, a  rady, których udzielam, pochodzą od  osób, którym też nieraz się nie udawało.

Ken Robinson

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!