U źródeł wolności Podręcznik dla ucznia liceum i technikum Klasa 1 Tadeusz Panuś Andrzej Kielian Ewelina Maniecka

CENA KSIAZKI 300x150 - U źródeł wolności Podręcznik dla ucznia liceum i technikum Klasa 1	Tadeusz Panuś Andrzej Kielian Ewelina Maniecka

U źródeł wolności Podręcznik dla ucznia liceum i technikum Klasa 1 Tadeusz Panuś Andrzej Kielian Ewelina Maniecka

Jak odnaleźć siebie? Dlaczego wierzyć? Czy warto zostać z Kościołem? Dorastający człowiek zadaje sobie takie pytania – podręcznik ten pomaga odnaleźć odpowiedzi!

„U źródeł wolności. Podręcznik dla ucznia liceum i technikum. Klasa 1” to dopuszczony do nauki w całej Polsce podręcznik numer AZ-3-01/18 i AZ-4-01/18. Cechuje go odpowiednia doza powagi i podejście do ucznia z głębokim szacunkiem – jak do partnera. Autorzy doskonale rozumieją współczesnego nastolatka i nie ignorują jego potrzeb. Chrześcijaństwo i jego zasady są tutaj ukazane w sposób o wiele głębszy, niż miało to miejsce na poprzednich etapach edukacji. Przede wszystkim jednak podkreśla się korzyści wynikające z pozostania przy nim.

W podręczniku „U źródeł wolności. Podręcznik dla ucznia liceum i technikum. Klasa 1” zaznaczona zostaje możliwość osiągnięcia prawdziwej wolności, dzięki obraniu drogi katolickiej – i tylko dzięki niej. Przedstawia się także pozorność szczęścia wynikającego z wybrania zła i mechanizmy realnego zniewolenia człowieka, który rezygnuje z Chrystusa. Stroni się tutaj od infantylności i bardzo emocjonalnego podejścia do religii. Głęboka treść podręcznika może sprawić, że Bóg i Jego Kościół zajmą istotne miejsce w sercu katechizowanego.

Pozycja powstała pod redakcją wybitnych ekspertów w zakresie teologii pastoralnej, jak i pedagogiki – księdza Tadeusza Panusia, księdza Andrzeja Kieliana i Eweliny Manieckiej. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa świętego Stanisława BM.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!