Kolejna książka Chucka Palahniuka, kontrowersyjna powieść “Udław się”, doskonale przetłumaczona przez Roberta Ginalskiego. To powieść zdecydowanie dla dorosłych, miejscami obrazoburcza, miejscami ocierająca się o pornografię.
Mocna, wstrząsająca, szokująca, głęboko zapadająca w pamięć. Doskonała. Śmieszna i przerażająca zarazem. Bohaterem jest seksoholik: rankami aktor w skansenie, popołudniami towarzysz umierającej matki, wieczorami “zawodowo” dławiący się w restauracjach, a w międzyczasie kompulsywnie uprawiający seks przede wszystkim z innymi seksoholiczkami “na odwyku”.

One thought on “Udław się – Chuck Palahniuk

  1. Przemysław Pufal

    Kolejna jazda bez trzymanki. Można się było tego spodziewać. Bohaterem powieści jest seksoholik, który, powiedzmy, próbuje uwolnić się z nałogu, choć uprawia seks z innymi uzależnionymi, zarabia na życie pracując w rekonstrukcji XVIII wiecznej wioski i zawodowo dławi się w knajpach, opiekuje się chorą matką, ma dziwnych znajomych. Poza tym… Nie, nie zdradzę co jeszcze, bo zepsułbym Wam zabawę. Choć jak to u Palahniuka jest zabawa pomieszana z krytyką nie tyle systemu, którym niektórzy tłumaczą swoje postępowanie, co ludzi. Bo to od nas tyle zależy. Decydujesz sam o sobie czy pozwalasz na to innym? Kim chcesz być: bohaterem czy łajzą? Palahniuk w szokujący sposób pokazuje nas, maluczkich i nasze grzechy. Tym razem udało mi się jednak znaleźć w jego powieści odrobinę, hm…, nadziei?

Comments are closed.