You are currently viewing W cieniu koronkowej parasolki Dobkowska Joanna Wasilewska Joanna

W cieniu koronkowej parasolki Dobkowska Joanna Wasilewska Joanna

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - W cieniu koronkowej parasolki Dobkowska Joanna Wasilewska Joanna

W cieniu koronkowej parasolki Dobkowska Joanna Wasilewska Joanna
Książka „W cieniu koronkowej parasolki” to fascynująca podróż przez burzliwe lata od Wielkiej Rewolucji Francuskiej do wybuchu I wojny światowej. Autorzy, Joanna Dobkowska i Joanna Wasilewska, przenoszą nas w świat elit ówczesnego społeczeństwa, prezentując nie tylko europejską modę, ale również sposób, w jaki została ona przyjęta na ziemiach polskich.
Ta niezwykła książka kładzie nacisk na detal – od sukien i fryzur po dodatki, wszystko jest precyzyjnie opisane i zilustrowane, aby czytelnik mógł wyobrazić sobie piękno i rozmach tamtych czasów. Jednak, co równie ważne, autorzy ukazują również powiązania między modą a zachowaniem, kodami towarzyskimi, moralnością, erotyką i polityką. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowy obraz życia elitarnych kręgów tamtego czasu.
Jedną z największych zalet tej książki jest przywoływanie cytatów z XIX-wiecznej prasy światowej oraz fragmentów pamiętników polskich arystokratek. To daje nam bezcenne świadectwo o tamtych czasach, które pozwala wczuć się w atmosferę minionego wieku.
„W cieniu koronkowej parasolki” jest nie tylko doskonałą lekturą dla pasjonatów historii mody, ale również dla tych, którzy chcą zgłębić wiedzę o społeczeństwie i obyczajach epoki XIX. To książka, która odkryje przed nami fascynujący świat, w którym prędkość zmian była niezwykła, a ubranie było wyrazem statusu społecznego i indywidualności.
Nie przegap tej unikalnej podróży w czasie, która odkryje przed Tobą tajemnice modowego świata XIX wieku!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!