You are currently viewing W głowie się poprzewracało Hania Sywula

W głowie się poprzewracało Hania Sywula

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - W głowie się poprzewracało Hania Sywula

W głowie się poprzewracało Hania Sywula

Psychoterapia? „Pogadać z tobą przez godzinę to i ja mogę, za darmo”. Psychiatra? „Tam chodzą tylko świry”. Antydepresanty? „Uzależniają i ogłupiają”. Słyszeliście to kiedyś?

Chociaż żadna książka nie zastąpi psychoterapii – tak samo jak nie zastąpią jej nowe ubrania, gorąca czekolada czy wizyta u fryzjera – to akurat ta, autorstwa Hani Sywuli, może stanowić punkt wyjścia, dzięki któremu do terapii się przygotujesz i upewnisz się, że zdanie „Wystarczy myśleć pozytywnie” to nie jest zwykły banał. To bardzo szkodliwy banał.

A jeśli czujesz, że to jeszcze nie pora na terapię, albo po prostu nie chcesz z niej korzystać, bo nie widzisz takiej potrzeby, to ta książka POPRZEWRACA Ci W GŁOWIE, ale na dobre. Dosłownie i w przenośni. Wskaże Ci nie tylko jak okiełznać niechciane myśli, ale przede wszystkim jak okiełznać myślenie o tych niechcianych myślach.

Każdego dnia powinniśmy zwracać uwagę na zdrowie psychiczne nasze i naszych bliskich. A także po prostu ludzi z naszego otoczenia. Może i Tobie zdarza się czasem bagatelizować, powiedzieć komuś: „Oj tam! Przesadzasz…”? A może bagatelizujesz i ignorujesz to, co dzieje się w Twojej głowie? Nie przesadzasz. Nikt z nas nie przesadza.

eBook dostępny w formatach: ePub i .mobi.

 

Nie bój się mówić o swoich emocjach. Nie bój się prosić o pomoc. Jeśli czujesz, że coś w Twojej głowie dzieje się „nie tak” lub dostrzegasz takie symptomy u kogoś ze swojego otoczenia, porozmawiaj z kimś. Jeśli jesteś samotny/samotna, skorzystaj z Telefonu Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym: 116 123 lub Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111.

DLACZEGO WARTO?

Bo po lekturze tej książki, zrozumiesz, że nie ma nic dziwnego i nienormalnego w poczuciu, że coś jest z Tobą „nie tak”. Bo natłok myśli, stres, samokrytycyzm, czarne scenariusze i nadmierne przejmowanie się wszystkim nie jest dziwne. Jest jak najbardziej normalne, ale uciążliwe.
Bo ta książka pomoże Ci nie tylko zrozumieć własne emocje, poznać potrzeby psychiczne i odróżnić je od pragnień, ale także uporać się z negatywnym myśleniem i zmienić niekorzystne dla Ciebie nawyki i schematy myślowe.
Bo ta książka udowadnia, że dbanie o ciało to tylko jedna strona medalu – bez dobrej kondycji psychicznej nawet najsilniejsze i najzdrowsze ciało na nic Ci się nie przyda.
Bo ta książka oduczy każdego mówienia banałów w stylu: „Myśl pozytywnie!”, „Uśmiechnij się”. Problemy nie znikną za pomocą magicznej różdżki – wymagają pracy nad sobą i codziennego dbania o własną głowę.
Bo z tej książki dowiesz się, że psychoterapia to nic wstydliwego – przeciwnie. Musisz tylko wiedzieć, czego się po niej spodziewać i czego należy od niej oczekiwać, by przyniosła rezultaty.
Bo to książka, która dostarcza nie tylko szereg teoretycznych wskazówek, ale i praktycznych ćwiczeń, w efekcie których zadbasz o swoją kondycję psychiczną i przepracujesz trudne oraz niechciane nawyki czy myśli.
Bo dzięki tej książce odnajdziesz swoją własną drogę walki o zdrowie psychiczne – i wkroczysz na nią bez strachu, posiłkując się doświadczeniami samej Autorki, o których nie boi się głośno mówić.
Bo to książka napisana w konsultacji z psychologiem – nie znajdziesz w niej żadnych wydumanych, szkodliwych i przynoszących odwrotny do zamierzonego efekt teorii. Przeciwnie.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!