Wiatr i pył – Tadeusz Konwicki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wiatr i pył - Tadeusz Konwicki

Tom zawiera wybór tekstów (wspomnienia, opowiadania, reportaże, scenariusze i inne formy literackie) napisanych przez Autora Kalendarza i klepsydry w latach 1946-2008, a nie publikowanych dotąd w żadnej z jego książek. Książka Wiatr i pył ilustrowana jest rysunkami Autora. 

Teksty wybrali i do druku przygotowali Tadeusz Lubelski i Przemysław Kaniecki.

Wiatr i pył to ekstrakt z prozy Tadeusza Konwickiego: wybór tekstów napisanych przezeń w ciągu sześćdziesięciu lat, a niepublikowanych dotąd w żadnej z jego książek. Zależało nam na połączeniu w jednym tomie tytułów najważniejszych, bez których świadectwo artystyczne pozostawione przez autora Sennika współczesnego byłoby niepełne i do których miłośnik powinien mieć w każdej chwili dostęp. Pan Tadeusz wyraził zgodę na proponowany wybór. Wymyślił tytuł. Podpowiedział chronologię jako wyłączną zasadę konstrukcji tomu. Choć inicjatywa wyszła z zewnątrz, Wiatr i pył jest od początku do końca kolejną książką Tadeusza Konwickiego, o tyle szczególną, że pod tekstem wypadałoby umieścić datę jej powstania: 1946-2008″. 
Tadeusz Lubelski 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. faniefan

    Od lat czytuję Konwickiego i od lat mam do jego twórczości ambiwalentny stosunek. Czytam, niby mi się podoba, ale z drugiej strony nie porywa mnie jego proza, jakbym przechodził obok obcej mi osoby. Brak emocji. Ale czytam.
    Pod warunkiem, że Konwicki pisze. Od wielu lat milczy, nie wydaje książek. Gdyby nie dwóch zapaleńców, którzy „Wiatr i pył” złożyli z drobnych tekstów rozproszonych po różnych czasopismach, magazynach, rzadkich wydawnictwach, to tej książki również by nie było. Czego tu nie ma! Są opowiadania, felietony, recenzje filmów i książek, wspomnienia z dzieciństwa i młodości, wspomnienia o zmarłych, teksty, w których Konwicki odnosi się do własnej twórczości pisarskiej i reżyserskiej.
    I co? I po raz kolejny to samo: nic. Jak zachwyca skoro nie zachwyca?

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!