You are currently viewing Wiedza o społeczeństwie 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa	Artur Derdziak

Wiedza o społeczeństwie 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa Artur Derdziak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wiedza o społeczeństwie 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa	Artur Derdziak

Wiedza o społeczeństwie 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoła ponadpodstawowa Artur Derdziak

Podręcznik “Wiedza o społeczeństwie 1” został przygotowany z myślą dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Rozszerzony zakres publikacji pozwala na przygotowanie do egzaminu maturalnego już od początku szkoły średniej, zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Autor skupił się nie tylko na zawarciu w podręczniku niezbędnej wiedzy, ale na stworzeniu dla ucznia materiału dającego mu szansę na zdobycie różnego rodzaju umiejętności pozwalających na świadome funkcjonowanie we współczesnym świecie. Umożliwi to kształtowanie wszechstronności mającej duże znaczenie na egzaminie. Zadania, które można znaleźć w każdym dziale, mają na celu zachęcenie ucznia do samodzielnego wyszukiwania i pogłębiania wiedzy, rozumienia skomplikowanych procesów społecznych, politycznych i gospodarczych, a także zachęcają do twórczego myślenia, niezbędnego do tworzenia wyczerpujących wypowiedzi argumentacyjnych.

W podręczniku można spotkać liczne tabele, dane statystyczne oraz rysunki satyryczne zwracające uwagę na najważniejsze maturalne zagadnienia. “Wiedza o społeczeństwie 1” zawiera liczne tematy, które mogą być przedmiotem debat, co pozwoli uczniom na opanowanie umiejętności wystąpień publicznych. Na końcu każdego tematu znajduje się podsumowanie, co pozwala na usystematyzowanie i powtórkę nabytej już wiedzy.

Podręcznik składa się z 6 działów:

Człowiek jako jednostka w społeczeństwie
Charakterystyka życia społecznego
Naród
Kultura
Media we współczesnym świecie
Społeczeństwo obywatelskie

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!