You are currently viewing Wiedza o społeczeństwie 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Artur Derdziak

Wiedza o społeczeństwie 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Artur Derdziak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wiedza o społeczeństwie 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Artur Derdziak

Wiedza o społeczeństwie 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Artur Derdziak

Podręcznik “Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony” autorstwa Artura Derdziaka przeznaczony jest dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących oraz techników. Treści w nim zawarte pozwalają na zrealizowanie podstawy programowej oraz na gruntowne przygotowanie się do egzaminu dojrzałości.

Sposób, w jaki napisany jest podręcznik, gwarantuje przyswojenie wiedzy w łatwy i atrakcyjny sposób. Bowiem autor podręcznika sprawnie łączy wiadomości zarówno z zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego, z obszarów takich jak: demokracja, polityka oraz funkcjonowanie państwa.

Budowa podręcznika sprzyja rozwojowi samodzielności argumentowania swojego zdania oraz tworzenia i rozumienia informacji wśród uczniów. Podręcznik zbudowany jest tak, aby w każdym rozdziale znajdowało się podsumowanie lekcji wraz z powtórzeniem – będąc esencją najważniejszych wiadomości z danego rozdziału. Zadania znajdujące się w każdym rozdziale mają na celu pobudzić wśród uczniów umiejętność świadomego wnioskowania.

Ważnym elementem każdego rozdziału są również zawarte w nim ćwiczenia, które usprawnią umiejętność analizy materiałów źródłowych. Na końcu każdego rozdziału znajduje się również “Sprawdź, czy umiesz!”, w którym odnaleźć można krótkie zadania w formie testu, służące przećwiczeniu wybranych zagadnień z całego działu.

Istotnymi cechami podręcznika są: przystępny język publikacji oraz zawarte w nim wytłuszczenia, które ułatwiają zrozumienie treści w nim zawartych oraz odnalezienie ważnych zagadnień, pojęć oraz nazw. Równie ważną cechą publikacji jest jej atrakcyjna szata graficzna zachęcająca uczniów do poszerzania swojej wiedzy.

Sposób rozłożenia treści zawartych w podręczniku umożliwia skuteczne przygotowanie się do matury ? tylko z pomocą tego jednego podręcznika.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!