Władca wilków – Juraj Cervenak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Władca wilków - Juraj Cervenak

Władca wilków - Władca wilków - Juraj CervenakNajsłynniejsza seria fantasy rynków czeskiego i słowackiego!

Władca wilków to pierwszy tom opowieści o zemście potomka bogów, wojownika Rogana, wspieranego przez wilka z zaświatów, Gorywałda.
Prawie dziesięć lat walczył w wojnach, które doprowadziły do rozbicia imperium Awarów, rozciągającego się na równinach pomiędzy Dunajem a Cisą. Należał do drużyn słowiańskich książąt, był najemnikiem, walczącym po stronie Karola Wielkiego, służył w szeregach armii bułgarskiego chana Kruma.
Czarny Rogan – osławiony łucznik, bezlitosny pogromca Awarów. Każdy wódz pragnie mieć go po swojej stronie. Działa teraz na własną rękę, zapuszcza się w ciemne, zamieszkane przez duchy i demony lasy za Hronem. Tropi ślady Krwawych Psów – najokrutniejszych awarskich oprawców. Dzięki spotkaniu z wiedźmą Mireną i władcą wilków, Czarnobogiem, szybko się dowie, że jego powołaniem jest nie tylko zemsta za dawno nieżyjących bliskich. Aby sprawdzić, jakie drzemią w nim siły i jakie posłannictwo przypadło mu w spadku po nieznanych dotąd przodkach, będzie musiał udać się do królestwa Moreny, bogini śmierci…

Juraj Červenák
(ur. 1974 r.) to słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii „Najlepsza czeska i słowacka książka roku”. Nareszcie ukazuje się w języku polskim, co więcej w nowej, poprawionej przez autora wersji.

Opinie:

Patrząc na okładkę książki mamy wrażenie, że krew będzie lała się strumieniami. Jednak już w notce wprowadzającej autor informuje nas, że wydanie polskie jest trochę łagodniejsze niż to czeskie sprzed 10 lat. Nota ta wniosła dużo przed przeczytaniem tej książki. Autor nie chciał powielać skandynawskich mitów, wymyślać nowych historii. Skupił się na mitologii Słowian i dość długo szukał informacji, które by go zadowoliły. (…) Książkę czyta się bardzo szybko, nie ma czasu na nudę co rusz pojawiają się nowe wątki, bohaterzy, którzy nas wciągają maksymalnie w historię.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!