Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną – Dorota Masłowska

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota Masłowska

Wojna polsko ruska pod flagą biało czerwoną 208x300 - Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota MasłowskaDebiutancka powieść Doroty Masłowskiej (ur. 1983) po raz pierwszy ukazała się drukiem w końcu sierpnia 2002r. Autorka niebawem otrzymała za nią Paszport “Polityki”, wygrała też plebiscyt czytelników towarzyszący przyznawaniu nagrody Nike – w finale konkursu znalazła się również “Wojna polsko-ruska…” . Do tej pory książka ukazała się w przekładach na Węgrzech, we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Czechach, Słowacji, USA, Wielkiej Brytani oraz w Rosji. 

Powieść obyczajowa. Zapisany artystycznie popsutą polszczyzną monolog młodego człowieka przeżywającego przygody z pięcioma dziewczynami po kolei oraz amfetaminą non stop. 

“(…) ta metrykalnie młodziutka dziewczyna ma w sobie tak niesłychaną dojrzałość pisarską i taki dar władania polszczyzną, dar rozpruwania, nicowania, rozbijania na miazgę języka i tworzenia z tej miazgi języka swoistego, nieraz makabrycznego i karkołomnego, zawsze osobliwie poetyckiego, że możliwości dalszego rozwoju wydają się tu nie do zmierzenia.” – o autorce – Jerzy Pilch.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. ach tam!

    Do dziś nie rozumiem zachwytów na tą powieścią. Nie przemawia do mnie, nie wywołuje emocji, a sama stylizacja języka bohaterów w pewnym momencie zaczyna nużyć. Ale z ciekawości przeczytaj.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!