Wspomnienia moich pamiętników – Jerzy Dobrowolski

CENA KSIAZKI 300x150 - Wspomnienia moich pamiętników - Jerzy Dobrowolski

Wspomnienia moich pamiętników 212x300 - Wspomnienia moich pamiętników - Jerzy DobrowolskiKsiążka „Wspomnienia moich pamiętników” złożona jest z zachowanych fragmentów, które Jerzy Dobrowolski opracował sam, z odkrytych jego notatek prowadzonych przez lata oraz różnych, nie tylko kabaretowych, tekstów.
Nie znam podobnego opisu lat PRL-u.
Przenikliwość ironisty, który nie miał żadnych wątpliwości co do formowanej przez narzuconą władzę rzeczywistości, do sączonych przez lata nowomową pustych frazesów, słów wytrychów, intonacji spod budki… KC. Prześwietlił wszystko kabaretowymi tekstami, aby naświetlić widzom „problemy stojące na gruncie”. W swoich wspomnieniach, pamiętając „jak było”, opisał skutki i nie miał wątpliwości co do „tryndu”…
Szkoda, że Jerzemu Dobrowolskiemu nie dane było nadać ostatecznego kształtu tym notatkom…

Roman Dziewoński

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Wspomnienia moich pamiętników – Jerzy Dobrowolski”

  1. Szkoda, że tak mało napisał tych pamiętników i tak mało się zachowało jego tekstów. Facet o błyskotliwym i oryginalnym poczuciu humoru. Inteligentny, o wyrazistych poglądach, szanowany. W jego tekstach poznajemy do również od tej mniej oficjalnej, estradowo – karatowej strony. Są również jego teksty satyryczne. Kto go zna i ceni, musi przeczytać.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!