Wszystkie zwierzęta na poboczu autostrady – Błażej Dzikowski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wszystkie zwierzęta na poboczu autostrady - Błażej Dzikowski

Wszystkie zwierzęta na poboczu autostrady 211x300 - Wszystkie zwierzęta na poboczu autostrady - Błażej DzikowskiWszystkie zwierzęta na poboczu autostrady Błażeja Dzikowskiego to 14 opowiadań, 14 przygód na drodze wiodącej od głębokiego snu do wyostrzonej rzeczywistości.

Co spotka dwie dziewczynki podczas niezwykłej motelowej nocy? 
Dokąd jedzie dotknięty amnezją bohater? 
Co oznaczają słowa, prześladujące Starszego Kontrolera?
Dlaczego tramwaj nr 19 zboczył z kursu? 
I co się stanie, kiedy nieświadomi rodzice wpuszczą do domu samego Króla Kundla?

Opowiadania Błażeja Dzikowskiego przypominają klimatem filmy Federico Felliniego, Luisa Bunuela i Davida Lyncha. Sny, fantastyczne zdarzenia, niepokój i realność układają się w intrygujące historie. Rzeczywistość zaskakuje magią i wieloznacznością. Dzikowski uzmysławia nam, jak niezwykle złożony i trudny do interpretacji jest świat, który nas otacza; odkrywa fantastyczne, urzekające, surrealistyczne elementy w naszym codziennym i często banalnym życiu.

*  *  *

Proza Błażeja Dzikowskiego umiejętnie tworzy oryginalny klimat prowincji, geograficznych i psychologicznych obrzeży świata. Przypomina to nastrój opowiastek Bretona i niejasne, niepokojące przestrzenie surrealistów.
Opowiadania z tego tomu sugerują, że nasza rzeczywistość podszyta jest innym światem – wieloznacznym, zagrażającym, quasi-ludzkim i czytelnik, chcąc nie chcąc, dzięki wartkiej narracji zostaje wciągnięty w sam ich środek i staje się tropicielem tajemnicy.

Olga Tokarczuk

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. dsdsdsdsdsdsdsdsdsdsd

    Ta książka nie tylko ma kultowy tytuł, bo jest też bardzo dobra, szkoda, że chyba niewiele osób w ogóle o niej wie.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!