You are currently viewing Wy-Twórcy książek Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u Mrowczyk Jacek

Wy-Twórcy książek Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u Mrowczyk Jacek

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wy-Twórcy książek Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u Mrowczyk Jacek

Wy-Twórcy książek Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u Mrowczyk Jacek
Wy-Twórcy książek to niezwykła podróż przez historię społeczności wydawniczej w czasach PRL-u. Ta bogato ilustrowana publikacja nie tylko przedstawia organizacyjne i handlowe aspekty polskich wydawnictw, ale także opowiada niezwykłe historie ludzi związanych z nimi.
Autor Jacek Mrowczyk podchodzi do tematu z oryginalnego punktu widzenia, dając równą wagę projektantom książek, redaktorom i grafikom. Przecież każda książka to wynik wspólnej pracy, gdzie twórczość autora łączy się z umiejętnościami redakcyjnymi, projektowymi i drukarskimi.
Podczas lektury odkryjemy nie tylko fascynujące historie polskich wydawnictw, ale także spotkamy wybitnych fachowców i wizjonerów, którzy swoją pracą współtworzyli Polskę Ludową, stawiając czoła jej totalitaryzmowi. Książka zawiera również wywiady z siedmioma grafikami, którzy pracowali na etatach w wydawnictwach w okresie PRL-u.
Publikacja została napisana przez ekspertów i bibliofilów, którzy z pasją poznali historię książki i księgarstwa. Składa się z 17 rozdziałów poświęconych wybranym wydawnictwom, choć w rzeczywistości opisanych oficyn jest znacznie więcej, ze względu na częste fuzje i przekształcenia wydawnicze.
Wy-Twórcy książek to nie tylko cenne źródło wiedzy o historii życia kulturalnego w Polsce, ale również inspirująca lektura dla każdego, kto interesuje się procesem tworzenia i promocji książki. Wejdź w świat wydawniczy PRL-u i odkryj tę ważną lukę w naszej historii.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!