Wybaczyć Bogu Piotr Gąsiorowski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wybaczyć Bogu Piotr Gąsiorowski

Wybaczyć Bogu Piotr Gąsiorowski
Poprawiony opis:
Czy można wybaczyć Bogu nieszczęście, które nas spotkało? To pytanie, choć z teologicznego punktu widzenia zawiera błąd, odzwierciedla istotną prawdę psychologiczną. Gdy ufamy Bogu jak Ojcu, a nieszczęście dotyka nas lub naszych bliskich, czujemy się porzucone, niemal zdradzeni, i trudno nam ponownie Mu zaufać. Uciekamy od Niego, odcinamy się od Jego miłości i rozpoczynamy samotny bieg. Przekonujemy się, że to On był sprawcą naszej tragedii.
Takie doświadczenie spotkało pastora Piotra Gąsiorowskiego, autora książki „Wybaczyć Bogu”. Przeżył on tragedię utraty ukochanej żony w wypadku. Po tym bolesnym wydarzeniu musiał przejść przez drogę pojednania i ponownego zaufania Bogu.
W swojej książce Piotr Gąsiorowski dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, opisuje proces, który sam nazwał „przebaczeniem Bogu”. To podróż od poczucia krzywdy i żalu skierowanych w stronę Boga, do osiągnięcia pokoju serca i pojednania. Autor pokazuje, że na końcu tej drogi nie musimy wybaczać Bogu, lecz raczej samym sobie i bliźnim. Musimy ponownie zaufać Bogu, otworzyć się na Jego miłość i łaskę.
„Najtrudniejsze słowa Modlitwy Pańskiej: bądź wola Twoja!” – takie są słowa, które Piotr Gąsiorowski z wielkim głębokim przeżyciem wypowiada w swojej książce. To niezwykle osobisty tekst, który ukazuje dramat płynący z niepojętych wyroków Opatrzności. Jest to głębokie psychologiczne świadectwo walki uczuć i przekonań. Polecam tę lekturę każdemu, kto sam zmaga się z własnym stosunkiem do Boga. Ja osobiście doświadczyłem w tej książce szczerości i autentycznego głosu dotyczącego intymnego dramatu.” – tak o książce Piotra Gąsiorowskiego wypowiada się reżyser Krzysztof Zanussi.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!