Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze – Miroslav Žamboch

Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze 192x300 - Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze - Miroslav ŽambochKim ty w ogóle jesteś? Pieprzony Bond w spódnicy?

Marika Zahaňská to młoda, wysportowana i niezwykle seksowna kobieta.
Pracuje jako asystentka w wyższej szkole i – nie licząc problemów uczuciowych czy pojawiającego się czasami debetu na koncie – prowadzi stosunkowo spokojne życie. Do czasu.
W ciemnej uliczce gdzieś za Książęcą w Pradze natknie się na uzbrojonego bandytę i młodego człowieka, który pomoże jej wydostać się z tarapatów. W ciągu zaledwie kilku godzin wplącze się w niebezpieczną grę, którą prowadzą między sobą wywiad amerykański, poszukujący walizek nuklearnych i czesko-rosyjska mafia atakowana przez tajemniczych najemników.
Wyjaśnienie zagadki, śmierć albo życie, znajduje się właśnie w Pradze. 

Miroslav Žamboch – urodzony 13.01.1972 roku w Hranicach na Morawach. Studiował fizykę na wydziale inżynierii jądrowej praskiej politechniki, po jej ukończeniu przez jakiś czas rozbijał atomy oraz wyrządzał inne szkody w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež.

Na czeskim rynku czytelniczym obecny od ponad dziesięciu lat. W swoich nierzadko uznanych za kontrowersyjne książkach wykorzystuje dowiadczenia zdobyte w czasie uprawiania rozmaitych sportowych dyscyplin. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew. Ulubione lektury: J.R.R. Tolkien Władca pierścieni, F. Herbert Diuna.

Wylęgarnia to tekst bardziej sensacyjny niż fantastyczny – czytając rzeczywiście można się poczuć jak w kinie przy najnowszym Bondzie. Wydarzenia pędzą na łeb, na szyję, krew leje się często, gęsto padają trupy. W powietrzu roi się od kul z rozmaitych broni. Bohaterowie to funkcjonariusze policji, członkowie mafii – nie tylko tej przyjaznej Marice – oraz ich ofiary. Niestety, Zahaňská i jej nowi znajomi, by przeżyć, muszą więcej niż tylko dobrze strzelać. Okazuje się bowiem, że ich wrogów nie imają się żadne pociski. Czym są dziwne monstra, które wydają się niemal nieśmiertelne? Dlaczego polują właśnie na nich? Te pytania razem ze świstem kul będą nam towarzyszyć przez całą książkę.

Anna ‘Tess’ Gołębiowska, efantastyka.pl

Leave a Reply