You are currently viewing Wyspa zaginionych drzew Elif Shafak

Wyspa zaginionych drzew Elif Shafak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wyspa zaginionych drzew Elif Shafak

Wyspa zaginionych drzew Elif Shafak
Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą powieść Elif Shafak, “Wyspa zaginionych drzew” – dzieło jednej z najbardziej cenionych pisarek współczesności. Nominowana do prestiżowej Women’s Prize for Fiction 2022, ta pasjonująca książka porusza tematy poszukiwania tożsamości, uzdrawiającej mocy natury oraz miłości zdolnej przełamać wrogość i podziały.
Ta niezwykła opowieść splata dwie historie – jedną osadzoną na Cyprze lat 70., drugą dzisiejszą Wielką Brytanię. Główni bohaterowie, Defne i Kostas, stają w obliczu konfliktów narodowych i zakazanej miłości. Przyglądającym się ich uczuciu z ukrycia jest tajemnicze drzewo figowe, które staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń wojny. Współczesna bohaterka, Ada, nieświadoma swoich cypryjskich korzeni, odkrywa przeszłość dzięki tajemniczej ciotce.
“Wyspa zaginionych drzew” kładzie nacisk na siłę natury, która pełni ważną rolę w powieści. Drzewa są tu nie tylko roślinami, lecz również czującymi i obserwującymi istotami. Elif Shafak mistrzowsko operuje poetyckim językiem, wciągając czytelnika w intrygującą fabułę.
Ta książka pozwoli Ci doświadczyć prawdziwych wydarzeń z lat 70., wojny domowej na Cyprze, na podstawie których autorka tworzy fikcyjny świat. Przesłanie powieści jest uniwersalne – pokazuje potrzebę miłości i jedności ponad narodowymi podziałami. “Wyspa zaginionych drzew” to historia o ludziach pragnących żyć razem, niezależnie od swojego pochodzenia. To także głęboka opowieść o człowieku zagubionym i nękającym się przeszłością. Nie przegap tej pasjonującej powieści, która poruszy Twoje emocje i skłoni do refleksji nad naszym wspólnym ludzkim doświadczeniem.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!