X sposobów na śmierć Stefan Ahnhem

X sposobów na śmierć Stefan Ahnhem

Mroczny, pełen napięcia thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy.

Szwedzka policja zmaga się z serią wymyślnych i przerażająco brutalnych zabójstw. Nic w tych sprawach nie ma sensu: brak wyraźnego motywu, a metody zmieniają się przy każdej zbrodni. Jedna z ofiar została utopiona nocą we własnym łóżku. Inną przywiązano i zamknięto w hermetycznym kokonie, by powoli się dusiła. Kolejne torturowano, rozczłonkowano, zadźgano, zastrzelono, otruto… A wszystko z mrożącą krew w żyłach precyzją, przywodzącą na myśli piekielną grę. Jak wygrać z kimś, kogo działań nie sposób przewidzieć? Rozpoczyna się krwawa rozgrywka, w której o życiu i śmierci niewinnych ludzi decyduje rzut kostką.

W tym samym czasie prywatne śledztwo Fabiana Riska w sprawie, rzekomo samobójczej, śmierci kolegi z wydziału w końcu nabiera tempa. Policjant niespodziewanie zyskuje sojusznika, na światło dzienne wychodzą również nowe dowody. Tylko dlaczego Fabianowi wydaje się, że nieustannie jest o krok w tyle?

“X sposobów na śmierć” to piąta część popularnej serii o Fabianie Risku i jego walce ze szwedzką przestępczością, kontynuująca wątki podjęte w Motywie X. Cykl został przetłumaczony na kilkanaście języków, sprzedano też prawa do jego adaptacji filmowej, nad którą obecnie trwają prace.

Leave a Reply