You are currently viewing YORIM Próba Medveh Kroniki Edai Tuk Foli

YORIM Próba Medveh Kroniki Edai Tuk Foli

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - YORIM Próba Medveh Kroniki Edai Tuk Foli

YORIM Próba Medveh Kroniki Edai Tuk Foli
Trzech nastoletnich chłopców wyrusza do lasu Medveh na coroczną Wielką Próbę. Można wziąć w niej udział tylko raz w życiu, a jej historia jest równie stara, jak sama Eleania.
Zanurz się w opowieści o zielonych łąkach, lesie i słońcu. O zmaganiach drużyny Yorima i świetlistych owocach Aldorian, których smak znany jest tylko bogom. O trytach, welijanach i gluidach, o księżycu i ukrytych światach, o honorze i walce, przyjaźni i błędach, o zamku Dortonis i wijącej się między wzgórzami drodze.
O wszystkim tym, czym jest Edai.

Wśród dostępnego na rynku fantasy dominują pozycje amerykańskich autorów. Doszliśmy do wniosku, że w świecie książek dla młodzieży zdominowanym przez post-tolkienowskie światy i mocno schematyczne fabuły, książka Tuka Folio wniesie nowy, ożywczy powiew.
Od Wydawcy

To, co dla mieszkańców Edai jest fabularyzowanym opracowaniem historycznym, dla nas nie będzie niczym więcej jak tylko kolejną pozycją fantasy, z czym zupełnie się pogodziłem. W takim też duchu niniejsza książka zostaje wydana, z twardą oprawką i wspaniałymi ilustracjami Eda Menroya. Wielu współczesnym ludziom trudno pogodzić się z faktem, że inne światy nie istnieją w przestrzeni fizycznej, a mimo tego są równie ‘realne’ jak nasz, oraz że choć nawet najszybsze statki kosmiczne nigdy nie będą w stanie do nich dotrzeć, mogą nam być dostępne w zupełnie inny sposób. Zadowalają się twierdzeniem, że wszystko to jest co najwyżej ‘wytworem zbyt bujnej wyobraźni’, która odciąga nas od ‘prawdziwego życia’, przez które rozumieją głównie czynności takie jak na przykład obieranie ziemniaków czy mycie samochodu. Nie zamierzam z tymi przekonaniami polemizować.
Od tłumacza

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!