You are currently viewing Z nosem w smartfonie Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić? Jachymek Karol

Z nosem w smartfonie Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić? Jachymek Karol

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Z nosem w smartfonie Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić? Jachymek Karol

Z nosem w smartfonie Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić? Jachymek Karol
Przewodnik po cyfrowym świecie, w którym żyją nasze dzieci.

Który z rodziców czy nauczycieli nie załamuje rąk na widok tego, ile czasu dzieci spędzają przed ekranami? „Tracisz czas w tym internecie” – wzdychają. „Ile można grać?!” – denerwują się. „Odłóż ten nieszczęsny telefon!” – krzyczą.

Dr Karol Jachymek, medioznawca, badacz i wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem SWPS, od lat przygląda się zjawiskom w sieci oraz temu, co robią w niej nasze dzieci. O swoich wnioskach opowiada rodzicom i osobom pracującym z młodymi ludźmi. Nie ukrywa, że fascynują go możliwości, jakie dają dziś media społecznościowe, że widzi ich ogromny potencjał wspólnototwórczy, że bawią go memy, dramy i emoji oraz że docenia to, ilu przydatnych rzeczy można się nauczyć dzięki sprawnemu używaniu sieci.

Nie oznacza to, że nie zauważa zagrożeń. Owszem, dostrzega je, ale proponuje w swojej książce inne niż dominująca perspektywa, empatyczne spojrzenie na świat mediów cyfrowych. Nie straszy nimi, a w przystępny sposób edukuje dorosłych, zabierając ich w podróż po fascynującym i pełnym możliwości świecie, który jest dla wielu współczesnych dzieci ich naturalnym środowiskiem – czy tego chcemy, czy nie.

Dzięki tej książce

Lepiej zrozumiesz swoje dzieci i swoich uczniów.
Nauczysz się towarzyszyć dzieciom w dorastaniu i przestaniesz się martwić, że technologia zepsuje wasz kontakt.
Poznasz lepiej mechanizmy kultury cyfrowej i odkryjesz twórczy potencjał sieci.
Dowiesz się, jak wykorzystać internet do wspólnych działań.
Zadbasz o zdrowsze zasady korzystania z mediów cyfrowych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!