Zaburzenia tarczycy. Lekarz rodzinny – Eleanor Bull, John P.D. Reckless

Zaburzenia tarczycy - Zaburzenia tarczycy. Lekarz rodzinny  - Eleanor Bull, John P.D. RecklessZdrowie w pigułce

Tarczyca to gruczoł znajdujący się na przednio-bocznej powierzchni szyi. Jest ona odpowiedzialna za wytwarzanie określonych hormonów. Zaburzenia w jej funkcjonowaniu przyjmują dwojaką postać: niedoczynności oraz nadczynności. W pierwszym przypadku typowymi objawami są zmęczenie, zwiększona wrażliwość na zimno, worki pod oczami i nagły przyrost masy ciała. Dla drugiego charakterystyczne są zaburzenia snu, osłabienie, ciągłe uczucie gorąca, niewytłumaczalna utrata masy ciała oraz wytrzeszcz oczu. Najłatwiej dostrzegalnym symptomem zaburzeń tarczycy jest opuchlizna na przedniej części szyi. Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na tę chorobę (albo podejrzewasz, że tak właśnie może być), przeczytaj ten poradnik. 

Już dziś możesz uzyskać wiedzę na temat tego:

  • jakie są przyczyny niedoczynności i nadczynności tarczycy,
  • jak diagnozować tę chorobę,
  • czy grozi Ci nowotwór tarczycy,
  • jakie metody leczenia oferuje dzisiejsza medycyna,
  • jaki styl życia powinieneś prowadzić, by uniknąć podobnych problemów.

Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie 
wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie.

Eleanor Bull ukończyła King”s College w Londynie. Uzyskała tam dyplom z farmakologii z wyróżnieniem, a następnie zrobiła doktorat z neurologii na Uniwersytecie w Nottingham. Jest autorką wielu książek z serii Lekarz rodzinny.

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Leave a Reply