Zaginiona dziewczyna - Zaginiona dziewczyna - Gillian FlynnJest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę
ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia daleko mu do wymarzonego ideału ? ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, co się stało z jego cudowną żoną.

?Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku?.
The Chicago Tribune

?Autorka na nowo odkrywa małżeństwo jako baśń o cynicznej 

symbiozie.
Przeczytaj i pozostań singlem!?.
Financial Times

?Pokrętnie dobre?.
Marie Claire

?Mrożąca krew w żyłach, stylowa opowieść?.
Elle

?Zaginiona dziewczyna? to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą.
Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki stworzyła powieść
o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książka natychmiast podbiła serca krytyków i czytelników i przeniesiono ją na ekran w reżyserii Davida Finchera.

Gillian Flynn zadebiutowała powieścią ?Ostre przedmioty?, którą obsypano
najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka ?Mroczny Zakątek? była bestsellerem ?New York Timesa?. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listy najlepszych książek. Pisarkę uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku.

 

Leave a Reply