You are currently viewing Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz świadczenie urlopowe z uwzględnieniem prawa podatkowego

Kompleksowe i praktyczne omówienie działania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych – komentarze, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów pomocne dla każdego pracodawcy.

Decyzja o tworzeniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w wielu sytuacjach należy do pracodawcy – warto skorzystać z tej możliwości z uwagi na znaczne korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracowników. Świadczenia wypłacane z funduszu korzystają z licznych zwolnień z podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenia społeczne, a dobrze realizowana działalność socjalna to ciekawy pomysł na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy.

W poszczególnych rozdziałach publikacji dokładnie omówiono wszystkie zagadnienia związane z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, m.in.:

*zasady tworzenia,
*możliwości i warunki odstąpienia od tworzenia funduszu,
*krąg osób uprawnionych do świadczeń z funduszu,
*zasady finansowania i dokonywania odpisów na ZFŚS,
*świadczenia, które mogą być przyznawane z funduszu wraz z zasadami ich opodatkowania i oskładkowania,
*zasady tworzenia regulaminu wraz z przykładowym wzorem,
*zasady wypłaty świadczenia urlopowego.

Każdemu zagadnieniu towarzyszą interpretacje organów podatkowych i orzeczenia sądowe, a także lista pytań i odpowiedzi – są to rzeczywiste problemy pojawiające się na szkoleniach dla osób zajmujących się sprawami pracowniczymi.

Ogromną zaletą publikacji jest bogaty zbiór wzorów dokumentów – regulaminów, zarządzeń, wniosków, które ułatwią codzienną pracę, w tym dodatkowe wzory związane z funkcjonowaniem ZFŚS w okresie pandemii COVID-19.

Wszystkie wzory zamieszczono dodatkowo w suplemencie elektronicznym w edytowalnej formie (format MS Word); plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce; zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!