Zakochany mnich - Zakochany mnich. Biografia o. Leona Knabita - Paweł ZuchniewiczPOZNAJ ŻYCIE MNICHA, KTÓRY OD WIELU LAT JEST NIEUSTANNIE ZAKOCHANY W BOGU!

Jaka jest recepta na dobre i szczęśliwe życie? Jak trwać w nadziei i zachować pogodę ducha nawet w obliczu trudnych doświadczeń? Czym kierować się podczas podejmowania ważnych decyzji?
Ojciec Leon Knabit to jeden z najbardziej znanych zakonników w Polsce. Ceniony rekolekcjonista i kaznodzieja. Człowiek, który każdego spotkanego człowieka wita ciepłym uśmiechem i dobrym słowem. Mnich, który żyje zgodnie z surową regułą św. Benedykta, a przecież poczuciem humoru zawstydza największych komików.
Książka Pawła Zuchniewicza opisuje historię niezwykłego człowieka, przez całe życie niestrudzenie szukającego woli Bożej. Opowiada o dzieciństwie spędzonym w przedwojennych Siedlcach, rodzinnych i koleżeńskich relacjach, dramatycznych doświadczeniach w czasie okupacji, pełnym nadziei okresie dojrzewającego powołania, ofiarnej posłudze kapłańskiej i decyzji o wstąpieniu do zakonu benedyktynów.

Ojciec Leon Knabit zakochał się w Bogu i nigdy nie porzucił swojej miłości. I to właśnie jest tajemnicą jego szczęścia.
26 grudnia 2014 roku o. Leon Knabit będzie świętował swoje 85. urodziny.

Leave a Reply