Zapiski z Rakki 197x300 - Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego SamirZapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego Samir

Odkąd ISIS zajęło Rakkę we wschodniej Syrii, miasto stało się jednym z najbardziej odizolowanych i przepełnionych strachem miejsc na świecie.

Sprzedaż telewizorów została zakazana, noszenie spodni o niewłaściwej długości grozi poniesieniem konsekwencji, a używanie telefonu komórkowego jest uważane za niewybaczalne przestępstwo. Żaden dziennikarz nie ma wstępu do miasta, a kara za rozmowę z zachodnimi mediami to śmierć przez ścięcie. Pomimo tego, po kilku miesiącach nerwowych i urywanych rozmów, BBC mogło nawiązać kontakt z niewielką grupą aktywistów, Al-Sharqiya 24. Ostatecznie jeden z członków odważnie zgodził się pisać osobisty pamiętnik o swoich doświadczeniach. Będąc świadkiem śmierci najbliższych, rozpadu życia społecznego i upadku lokalnej gospodarki zrujnowanej przez napędzanych nienawiścią ekstremistów, Samir podejmuje walkę w jedyny sposób, w jaki potrafi: przekazując światu to, co się dzieje z jego ukochanym miastem.

To jest historia Samir.

Leave a Reply