Zbroja światła Follett Ken

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Zbroja światła Follett Ken

Zbroja światła Follett Ken
„Zbroja światła” to spektakularne ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta, które rozpoczęło się od kultowego „Filary Ziemi” i stanowi pomost łączący go z trylogią „Stulecie”. Razem tworzą one serię, która ukazuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji. Nic dziwnego, że książki te osiągnęły niesamowity sukces sprzedając się w nakładzie blisko 80 milionów egzemplarzy!
„Zbroja światła” zabiera nas do miasteczka Kingsbridge, gdzie mieszkańcy będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom rewolucji przemysłowej. Ale co ważniejsze, będą musieli zastanowić się, jak wykorzystać tę rewolucję do własnych celów.
Ta wielka historia jest opowiedziana oczami zwykłych ludzi. Emocje burzące się z beznamiętnym losem, bunt, walka o rodzinę i wolność słowa – oto tematy poruszane przez prozę Kena Folletta w jego najlepszym wydaniu.
Już w roku 1792 czuć w powietrzu narodziny rewolucji. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii pragnie uczynić z kraju potężne imperium handlowe i tyraniuje obywateli. Tymczasem we Francji Napoleon Bonaparte przejmuje władzę, a zaniepokojeni imperialnymi zapędami angielscy przywódcy szykują się do wojny.
Kingsbridge, malownicze miasteczko staje na krawędzi chaosu. Rewolucja przemysłowa wprowadza bezprecedensowe zmiany dzięki maszynom parowym. Jednak życie pracowników fabryk włókienniczych w Kingsbridge, którzy jeszcze niedawno prosperowali, zamienia się w koszmar. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy, ale w niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.
Tyrania staje się okrutną rzeczywistością. W tym kręgu historii staje symbolem walki pokolenie mieszkańców Kingsbridge, w tym odważna Sal Clitheroe, tkacz David Shoveller i pomysłowy, uparty Kit, syn Sali. Pragną oni sprawiedliwości i walczą o przyszłość wolną od ucisku.
„Zbroja światła” to pełna napięcia i emocji powieść o walce i przetrwaniu w czasach rewolucji, która ani na chwilę nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki. Ta historia jest nie tylko literackim majstersztykiem, ale także podróżą w głąb ludzkich serc, która poruszy każdego czytelnika. Nie możesz przegapić tej niezapomnianej lektury!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!