Zniknięcie słonia – Haruki Murakami

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Zniknięcie słonia - Haruki Murakami

Zniknięcie słonia 216x300 - Zniknięcie słonia - Haruki MurakamiW niniejszym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć. 

Śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe – wszystkie opowiadania zebrane w antologii Zniknięcie słonia są dowodem, że Haruki Murakami, mistrz formy, umie z całkowitą swobodą przekroczyć wszelkie granice między światem powieściowym i realnym.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. wiktoria

    No i fajne opowiadania, bo powieść jedna jakaś mi nie podeszła. A tu niespodzianka, fajnie się czyta, zaciekawiają te opowieści. I nie wszystkie są jakieś dziwaczne, jeśli chodzi o treść. Polecam!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!