To co zostawiła Ellen Marie Wiseman

To co zostawila - To co zostawiła Ellen Marie WisemanTo co zostawiła Ellen Marie Wiseman

Matka Izzy Stone zastrzeliła swojego śpiącego męża. Córka nie może jej tego wybaczyć i choć minęło dziesięć lat, nie odwiedza jej w więzieniu. Twierdzi, że matka na pewno jest obłąkana. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie zastępczej i pomaga nowym rodzicom w porządkowaniu lokalnego muzeum, w którym pracują. W stosie porzuconych i zapomnianych przedmiotów, Izzy znajduje bardzo stary stos nieotwartych listów, które rzucają nowe światło na sprawę jej mamy.

Jest 1929 rok. Clara Cartwright ma osiemnaście lat. Czuje się rozdarta między posłuszeństwem wobec surowych rodziców, a rozpaczliwą miłością do włoskiego imigranta. Ojca Clary ogarnia niebywała furia, gdy dziewczyna oznajmia mu, że nie zamierza wstąpić w aranżowane małżeństwo. Z wściekłości zsyła ją do kosztownego ośrodka dla obłąkanych. Niestety w wyniku krachu finansowego traci majątek i nie ma jak utrzymywać opieki nad córką. Clara zostaje skazana na pobyt w publicznym przytułku.

Kiedy Izzy odkrywa w zapomnianych listach historię Clary zaczyna mieć wątpliwości. Jeżeli Clara była zamknięta w ośrodku, a tak naprawdę nie była chora, to może istnieje również wytłumaczenie aktu popełnionego przez mamę Izzy? Dziewczyna próbuje pozbierać elementy układanki.
 

Przepiękne i prowokujące do myślenia dzieło o tym, jakie tajemnice może skrywać z pozoru przeciętne życie szarego człowieka

Leave a Reply