Zrozumieć przeszłość 3 Historia Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Aneta Niewęgłowska Tomasz Krzemiński

CENA KSIAZKI 300x150 - Zrozumieć przeszłość 3 Historia Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony	Aneta Niewęgłowska Tomasz Krzemiński

Zrozumieć przeszłość 3 Historia Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony Aneta Niewęgłowska Tomasz Krzemiński

Zestaw ćwiczeń i zadań dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego i technikum, przygotowujących się do matury z historii „Zrozumieć przeszłość 3. Maturalne karty pracy ze wskazówkami do rozwiązywania zadań do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów szkół podstawowych”.

„Zrozumieć przeszłość 3. Maturalne karty pracy do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów szkół podstawowych” to trzecia część „Maturalnych kart pracy” wchodzących w skład serii „Zrozumieć przeszłość” wydawnictwa nowa era. Książka adresowana jest do uczniów trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego oraz technikum, absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej, uczących się w zakresie rozszerzonym. Publikacja zawiera zbiór zadań oraz tematów wypracowań, które traktują na temat epoki nowożytnej.

Publikacja umożliwia kształcenie kluczowych umiejętności z zakresu historii, do których należą: praca z mapą, praca z tekstem źródłowym oraz analiza danych statystycznych. Poszczególne zadania uczą, w jaki sposób odczytywać ze zrozumieniem polecenia na maturze. Autorzy w sposób czytelny wyjaśniają znaczenie poszczególnych czasowników operacyjnych.

W zbiorze kart pracy ukazano również, w jaki sposób rozwiązywać zadania maturalne. W publikacji znalazły się przykłady, gdzie krok po kroku autorzy wyjaśniają strategie rozwiązywania poszczególnych typów zadań, które często pojawiają się na maturze. Za sprawą kart pracy uczniowie utrwalą swoją wiedzę zdobytą na lekcjach, gdyż poszczególne zadania przypisane są do konkretnych tematów w podręczniku.

Zamieszczone w publikacji przykładowe testy wraz z załączonymi do nich odpowiedziami ułatwiają sprawdzenie wiadomości z zakresu starożytności oraz średniowiecza. Autorzy zadbali o bogatą ofertę zadań, co nie tylko oszczędza czas nauczyciela, ale przede wszystkim wspomaga ucznia w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Uczniowie, za sprawą zadań, poleceń i wypracowań, mają możliwość usystematyzować swoją wiedzę z zakresu historii nowożytnej, ze szczególnym uwzględnieniem przemian cywilizacyjnych, do jakich doszło w XIX wieku, losów Polaków pod zaborami oraz I wojny światowej i jej skutków dla Polski i świata.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!