Zwierzęta, ludzie, bogowie Ossendowski Antoni Ferdynand

CENA KSIAZKI 300x150 - Zwierzęta, ludzie, bogowie Ossendowski Antoni Ferdynand

Zwierzęta, ludzie, bogowie Ossendowski Antoni Ferdynand

„Zwierzęta, ludzie, bogowie” to najpopularniejsze dzieło Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego, które przyniosło mu światowa sławę. Przez pewien czas jego książki były równie rozchwytywane, co powieści Jacka Londona, Rudyarda Kipling i Karola Maya.

Książka stanowi relację autora z pobytu w ogarniętej rewolucyjnym chaosem Rosji i ucieczki do Azji Środkowej. Obejmuje wspomnienia z lat 1920-1921z walk z czerwonymi watażkami, zimowej przeprawy przez tajgę do Mongolii oraz spotkań z „krwawym baronem” Ungernem von Sternbergiem, bałtyckim Niemcem i buddystą, zaciekłego wroga czerwonych, równie bezkompromisowego i w innych sprawach, jak np. walka o niepodległość Mongolii. Ważną rolę w rozwoju akcji odgrywają przepowiednie i buddyjskie legendy, które Ossendowskiemu zdarza się przedstawiać jak fakty.

W latach międzywojennych łączny nakład książek Ossendowskiego sięgnął 80 milionów egzemplarzy. Ossendowski był drugim – zaraz po Sienkiewiczu – najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem. I tak jest do dziś!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!