Życie zaczyna się dziś Chodron Pema

 

Życie zaczyna się dziś Chodron Pema

Życie zaczyna się dzisiaj. Pokochaj siebie i otwórz się na to, co przynosi los. Powiedz tak życiu. W każdym jego momencie.

Pema Chödrön, autorka bestsellerowych książek, w książce „Życie zaczyna się dzisiaj” doradza jak nauczyć się kochać życie, takim jakie jest.

Niemal wszyscy ludzie są przekonani, że najlepszym sposobem na życie jest unikanie bólu i dążenie do wygody. Jednak żyjąc w ten sposób, na najmniejszy przejaw cierpienia reagujemy ucieczką. Zdaniem Pemy Chödrön postępując w ten sposób, nigdy nie dowiemy się, co się kryje za daną przeszkodą czy budzącą lęk sytuacją. Nigdy nie poznamy więc siebie.

Aby wieść życie, które wolne jest od potrzeby pewności, że wszystko ułoży się po naszej myśli, aby wieść życie bardziej pasjonujące i pełne, musimy uświadomić sobie, że możemy znieść wiele. A to nowe, samoświadome życie, może zacząć się od dzisiaj.

„Życie zaczyna się dzisiaj” to książka o zaprzyjaźnianiu się ze sobą i ze światem, a także o umiejętności przyjmowaniu potężnej dawki radości, cierpienia i zamętu, które charakteryzują ludzki los.

Leave a Reply